Dünyanın Tamamı Keşfedildi mi?

Yapılan teknolojik gelişmeler “dış dünya” ile bağlantı kurma,uzayın eşsiz derinliklerinde ilerlemeye yönelik olsa da dünyada hala keşfedemediğimiz yerler olabilir mi ? Bu keşfetme olayını geniş çaplı düşünmeyin,bu bir yapının gizemi veya yapılış amacı olabilir örneğin “Dünyadaki Bütün Piramitleri” her ne kadar günde binlerce insan ziyaret etse de hala keşfedilememiş yüzlerce odası,salonu bulunmaktadır.Bir başka keşfedilemeyen yer ise Amazon Ormanlarının İç Kesimleridir.Ne ilginçtir ki onca uyduya rağmen Amazonların iç kesimlerinde ne olduğunu,birilerinin yaşadığını bilmemize rağmen neyin yaşadığını ve nasıl yaşadığını hala bilemiyoruz.

Yapılan araştırmalara göre Amazon ormanlarının iç kesimlerinde hala bazı ilkel kabileler yaşamaktadır,siz ilkel dediğime bakmayın ! asıl sorunda burada.Bizler daha grip olduğumuzda bile huysuzlanıp ona buna burun kıvırmamıza rağmen,oradaki ilkel dediğimiz insanlar bu zamana kadar nasıl hayatta kalabiliyorlar ?Eğer bu kabileler keşfedilirse eminim ki tıp dünyasında çok büyük gelişmeler yaşanacak.Çünkü o insanların bu zamana kadar varlıklarını sürdürebilmeleri için bizim sahip olduğumuz tıbbi tekniklerden çok daha fazlasına sahip olmaları gerekir.

Bir diğer merak konusu ise,Doğa olayları ile mücadele ?Herkesin bildiği üzere Amazon ormanları dünyanın en çok yağmur alan ormanların başında yer alır.Bu durum ise canlı popülasyonunun fazlalığına neden olur.Bu canlılar arası elbette zararsız canlılarda bulunuyor ancak asıl tehlike burada yaşayan ilkel insanların bu zararlı canlıların saldırı karşısında nasıl hayatta kaldığı,kendilerini nasıl savunduğu veya bu saldırılarda oluşan yaralanmalarda nasıl bir tedavi uyguladıkları ?

Bu araştırma konumu şimdilik burada sonlandırıyorum.Bir sonraki güncellemede daha fazla bilgi ve soruların cevaplarını ekleyeceğim.