Хакер.

— Привет! Представься пожалуйста, и расскажи пару слов о себе!

— Привіт! Мене звати Іван. Працюю в IT вже років 5 в одній великій компаніі. Я за фахом економіст, але працюю QA- автоматором.

— Ого! 5 лет в индустрии куда все хотят попасть.

— Так, так. На початках, я не дуже хотів займатися IT. Здавалось, що це зовсім не моє: сидиш собі за монітором цілий день, а життя. Життя воно швидкоплинне. А згодом якось навіть звик: гарні умови, безкоштовна кава, ще в й офісі паркінг. Нам навіть дають абонемент в зал. Я його беру, звичайно, але по ньому ходить моя знайома, я їй продаю за пів ціни. І їй дешевше, і мені копійка.

— Удивительно. Никогда б не додумался продать абонемент в спортивный зал.

— Ой. Ти просто не розумієш! Я ж тестувальнік, а це допомагає шукати мені всілякі дірки в правилах. Але тут я більше вважаю себе хакером, а ніж тестувальником

— А стоит ли экономить? Стоит ли игра свеч? Вы ж в IT, вероятнее всего зарплата позволяет жить и без таких вот вещей?

— Ой, давай не починай. Якщо я не заберу тих грошей — то вони будуть в когось. Краще в мене ніж в іншої людини.

— Вполне правильная мысль. А не поделишься ли еще, секретиками которые ты используешь в жизни?

— Та багацько. В офісі в нас часто привозять безкоштовні фрукти і ставлять на кухні. Їх привозять в понеділок, і в кухні вони в годині 10й. Якщо прийти першим, то можно взяти зразу декілька, і сховати в себе в шафці стола. А з’їсти потім. Правда, я дуже часто забуваю про них, і доводиться викидати.

Звичайно багацько дірок є в державі. Я, наприклад, в своїй квартирі, прописав бабцю, і оформив субсидії, як не забезпечена сім’я. Отже отримуваю газ і електрику майже безкоштовно. Кажуть, що скоро електрику будуть різати субсидії, але я вже знайшов як підключитись до електричної проводки в загальному коридорі, а отже забезпечу собі субсидії так.

А ціни на газ ви бачили? Береш магнітик — і підкручуєшь троха назад. Чудово допомагає зберегти бюджет!

Звичайно машини з Польщі чи Литви. Я не розумію навіщо платити такі податки, коли їх можуть заплатити люди, які куплять автомобілі в нас в країні.

Взагалі, я дуже хотів, щоб мені платили грощі закордон, щоб не платити податки, але компанія не погодилась, а отже плачу ці 5 відсотків. Хоча я не користуюсь лікарнями, школами, і не отримую пенсію.

— Спасибо, Иван. А вы не думали, что живете в социуме, и в принципе люди должны помогать друг-другу?

— Можливо. Але для мене зараз набагато важливіше думати про себе, тому що ця держава мені нічого не дала.

— Спасибо, Иван. А почему телефон — IPhone X, вы не думали сэкономить на нем?

— Не можна економити на собі. Я впевнений що треба економити, коли тобі за щось треба віддавати. Як наприклад газ, податки, таке інше. Бо саме це і є свобода, а ми ж вільні люди!