İspanya,Tenerife projesi

Merhaba ben Sinem Kanmaz.Dinamik Gelişim Derneğini temsilen gittiğim mayıs ayında yaptığımız Tenerife de gerçekleştirilen projemizden bahsetmek istiyorum. Öncelikle projeye başvururken ben seçilmem galiba ya, daha deneyimli, daha iyi cv ye sahip olan bir sürü insan vardır gibisinden düşüncelere ben de girmiştim fakat o kadar yanılmışım ki, deneyimli
deneyimsiz yeşil ya da bordo pasaportlu olan herkesin seçilebileceğini anladım. İlk aşamayı atlattıktan sonra proje için gerekli olan her şeyi halledip Türk grubuyla İstanbul da buluşup, düştük Tenerife yollarına.

Projeye gittiğimiz ilk günde sıcak bir karşılama vardı bu yüzden onca insanla tanışıp kaynaşabilecek miyim acaba gibisinden korkuları hiç taşımadım. Zaten ilk gün daha çok team-building aktiviteleriyle insanlarla kaynaşmamızı sağlayan bazı görevler tamamladık. Sonraki günlerde girişimcilik konusuna yavaştan giriş yapmaya başladık. Proje süresince, katılımcı ülkelerdeki girişimcilik durumu hakkında bilgi edinebilme, aynı fikirleri aynı gruplarda toplayarak sosyal çevremizde gözlemlediğimiz bir sorunu ele alıp bunun üzerinden detaylarıyla bir girişimcilik projesi planlama, simülasyon tekniğiyle girişimcilik konusunda ne denli başarılı olabileceğimizi görme fırsatı bulduk. İnsanlarla fikir ve deneyimleri paylaştık.

Proje sonunda, oraya gerçekten bu konuda deneyimsiz bilgisiz biri olarak gitmeme rağmen orada verilen bilgiler ışığında çok güzel bir proje geçirdik ve yakın bir zamanda girişimcilikte bulunacağımı düşünmesem de eve döndüğümde kesinlikle daha başka bir insan olarak döndüğümü biliyorum.