Potřebujete jednoduchou grafiku, ale chybí vám grafik? Mám pro vás skvělý tip!

Občas potřebuju nějaký jednoduchý vizuál pro Facebook post, originální cover na Twitter, novoroční PFko atd… ale ne vždy mám čas a možnosti to svěřit zkušenému grafikovi. Co tedy dělat, když potřebujete nějaký ten pěkný vizuál rychle a jednoduše?

Existuje spoustu grafických nástrojů... Tím nejznámějším je asi Adobe Photoshop. Na ten však potřebujete licenci a taky nějaké ty znalosti a zkušenosti. Dlouho jsem tedy hledala nástroj, díky kterému bych jednoduše a intuitivně vytvořila jednoduché vizuály pro své vlastní potřeby. A světe div se, podařilo se mi ho najít.

Předpřipravené šablony, styly i rozměry pro social, blogy i vizitky!

Tím úžasným nástrojem je Canva! Znáte? Používáte? Pokud ne, ráda vás s ním seznámím. Jedná se o online nástroj, který z vás udělá „grafika“ za pár minut. Stačí se jen zargistrovat a tvořit. Můžete začít s zcela čistým štítem a nebo si vybrat z již připravených stylových šablon.

Printscreen šablon pro sociální média.

Canva je božím nástrojem pro social media specialisty, kteří nemají k ruce profesionálního grafika a potřebují si vizuály k postům vytvářet sami. Stačí si vybrat konkrétní formát a popustit uzdu své fantazii, případně jen vybrat konkrétní styl a doplnit ho vlastním obsahem. Canva disponuje i vlastní fotobankou, v které najdete bohatý výběr obrázků i ilustrací, a to placených i zcela zdarma. Já využívám obě možnosti. Placené obrázky v mém případě stály vždy 1 dolar, nákup trvá asi 30 vteřin… a to prostě chceš. Stejně tak je příjemnou funkcí již nastylované písmo, což mi taky docela dost usnadňuje práci.

Ukázka dvou mých FB vizuálů, které jsem vytvořila právě v Canvě. Oba mi trvaly nanejvýš 10 minut.

Potřebujete vytvořit banner? Stylový životopis? Vizitku? Dárkový poukaz? To umí Canva taky!

Možná jsem ve vás vzbudila pocit, že je Canva nástrojem, který se hodí zejména pro social maniaky. Není tomu tak. Canva se hodí jednoduše pro každého, kdo potřebuje vytvořit nějaký ten líbivý obrázek rychle a jednoduše. Já si díky tomuto nástroji vytvořila lehce kreativní životopis, protože mě ta klasická podoba CV tak trochu nudila. Takže pokud se pohybujete v prostředí online marketingu, zkuste taky vystoupit z té šedi a zkusit něco aspoň trošičku jiného. Mintový životopis nikoho nepobouřil, naopak sem (nejen) díky němu sehnala skvělou práci v Blueberry. A i tam jsem začala Canvu hojně využívat.

Chtěla jsem svým novým kolegům usnadnit orientaci v týmu, proto jsem v Canvě vytvořila jednoduchého průvodce.

Canva je zcela zdarma a umí toho opravdu dost. To stojí za zkoušku, ne?

Takže to byla malá ukázka toho, co všechno se dá v Canvě vytvořit. Těch možností je tam opravdu hodně, stačí se tím jen proklikat, vybrat, nakombinovat… jednoduše se s tím trošku pohrát a uvidíte, že výsledek bude stát za to. Je jasné, že se výsledky nedají srovnat s prací profesionálního grafika, pokud ovšem nikoho takového nemáte k dispozici a potřebujete něco rychle a jednoduše tvořit na vlastním koleni, je Canva ideální volbou.