Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır

Kızlık zarı vajina girişinde yer alan takriben 1- 2 cm derinde, 2–2.5 mm inceliğinde esnek bir zardır. Normalde adet kanamasının geçişine imkân verecek derecede açıklık vardır ve elastikiyet yapıdadır. Bir kısım kızlık zarları ise, diğerlerine kıyasla çok daha elastiki bir yapıya sahip olabilmektedir. Bu türdeki zarlar cinsel ilişki sırasında yırtıldığından İlişkide beklenen kanlanma gerçekleşmez. Esnek kızlık zarları kanamayan kızlık zarları az sıklıkla görülmektedir.

Kızlık Zarı Muayenesi, Hymen Muayenesi

Kızlık zarı dikimi Ankara operasyon öncesi doktor tarafından jinekolog muayenesi yapılır. Kızlık zarı muayenesi, hymen muayenesi, bekaret muayenesi, bekaret testi, gibi farklı isimlerle anılır. Herhangi bir olay, bir akut travma kaza, vs durumlarda kızlık zarının zarar görüp görmediğini, yapısının bozulmadığını anlamak için yapılan jinekolojik muayene dir. Çoğunlukla toplumsal baskı nedeniyle kızlık zarı muayenesinin nasıl yapılacağı, kızlık zarının bozulup bozulmadığını anlamak ve bu konudaki kaygılarını gidermek için pek çok insan kızlık zarı muayenesi olmak ister.

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi oldukça kolaydır. Yaklaşık 30–40 saniye sürer. Kişi jinekolojik muayene masasına alınır. Doktor tarafından tarafından dış dudaklar uygun bir şekilde çekilerek vajina içi ve kızlık zarı incelenmektedir ya da dışarıdan dokunulmakta dır Doktor tarafından kızlık zarının durumu hakkında kişiye bilgi verilir. Kızlık zarı muayenesi herhangi bir alet kullanmadan yapılır ve kızlık zarına zarar vermez.

Savcılıktan Kızlık Zarı Muayenesi Kayıtlara Nasıl Geçer?

Kişi tecavüz, zorlailişki, gibi adli bir olay neticesinde muayene olacaksa ve raporun verilmesi gerekli durumlarda savcılıktan alınan kâğıtla muayene adli tıp kurumunda gerçekleşir. Kızlık zarındaki yırtılma ve hasar durumu saat kadranı hizasında tespit edilir. Saat 1 den 12 ye kadar olan yırtıklar ve kızlık zarının yapıları ile ilgili kişiye bilgilendirme amaçlı verilir.

Ankara Kızlık zarı Onarımı Hymenoplasti

Kızlık zarı onarımı olarak adlandırılan kızlık zarı dikimi işlemi Himenoplasti ameliyatı ile hedeflenen ilişki sırasında vajinada beklenen kanamanın oluşmasını sağlayacak yeni bir doku oluşturmaktır. Kızlık zarı dikimi ameliyatları daha vajina estetiği (genital) bölgenin anatomik yapısını bilen deneyimli jinekolog doktorlar tarafından yapılmaktadır. Bu operasyonlar sonrası hastada herhangi bir acı ya da ağrı hissi olmaz. Kişi ameliyatın hemen ardından günlük hayatına dönebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır mı?

Kızlık zarı ameliyatI geçirmiş bir kişi jinekolojik muayeneden geçmeden, ya da kendi isteğiyle partnerine söylemeden cinsel birliktelik öncesi böyle bir operasyon geçirdiği anlaşılamaz.