“Adalet Mitingi” için toplanma çağrıları

9 Temmuz Pazar günü İstanbul Maltepe Meydanı’nda yapılacak olan “Adalet Mitingi” için toplumsal muhalefet örgütlerinden katılım çağrıları yayımlandı.

CHP İstanbul İl Örgütü’nün alana deniz dahil dört farklı noktadan 17.00 itibariyle girişlerin başlatılacağı şeklindeki açıklamasının ardından toplumsal muhalefet örgütleri de buluşma saat ve noktalarını duyurdu.

Sendika.Org’un aktardığına göre, Kurumlar ve miting için buluşma yer ve adresleri şöyle:

Halkevleri

“Herkes için ekmek, herkes için adalet’ demek için Adalet Yürüyüşü’ne katılmaya davet ediyoruz” diyen Halkevleri, 16.00’da Maltepe Köprüsü’nde buluşuyor.

Birleşik Haziran Hareketi

“Eşitlik, özgürlük, laiklik, bağımsızlık ve adalet için 9 Temmuz Pazar günü ‘Adalet Mitingi’nde buluşuyoruz” diyen Birleşik Haziran Hareketi, 16.00’da Bostancı’da buluşuyor.

Emek Partisi

“Demokratik hakların ve siyasal özgürlüklerin güvence altına alındığı demokratik bir anayasa ve demokratik bir Türkiye mücadelesini hep birlikte büyütmeye çağırıyoruz” diyen EMEP 15.30’daMaltepe Beşçeşmeler Meydanı’nda buluşuyor.

Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi

“Herkes için Adalet” talebini büyütelim diyen Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi (TÖPG), 16.00’daMaltepe Köprüsü’nde buluşuyor.

Kaldıraç

Kaldıraç da sosyal medya hesaplarından yayımladığı mesajda miting alanında olacaklarını açıkladı.

HDP

HDP de Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrasında Adalet Yürüyüşü’nün son durağı olan “9 Temmuz Adalet Mitingi”ne “Herkes İçin Adalet” şiarıyla katılım sağlayacağını duyurmuştu.

DİSK

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) “İş, ekmek, adalet” sloganı ile 16.00’da Maltepe Beşçeşmeler Meydanı’nda toplanma çağrısı yaptı.

KESK

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) 17.00‘da Beşçeşmeler Meydanı’nda buluşarak Adalet Mitingine katılacaklarını açıkladı.

TMMOB

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, tüm örgütlülükleriyle adalet talebine omuz vermek için 17.00’da Maltepe Beşçeşmeler Meydanı’nda buluşarak Adalet Mitingine katılacaklarını açıkladı.

Türk Tabipleri Birliği

Türk Tabipleri Birliği (TTB) demokratik ve laik bir ülkede adalet, sağlık hakkı ve hekimlik değerleri için 17.00’da Maltepe Beşçeşmeler Meydanı’nda olacaklarını açıkladı.

Yaşam savunucuları

“Ormanlar, denizler, dereler ve akarsular için, dağlar, yaylalar, ovalar ve kıyılar için, kentler, kasabalar, köyler ve mahalleler için adalet istiyoruz” diyen yaşam savunucuları, 15.30‘da Maltepe Köprüsü‘nde buluşacaklarını açıkladı.

Sanatçılardan çağrı

“Demokratik ve özgür bir ülkede, barış içinde yaşamak için ve sanatçıların adalet talebini duyurmak için 9 Temmuz’da Adalet Mitingi’ne katılıyoruz” diyen sanatçılar da 15.00‘da Bostancı İskelesi‘nde buluşacak.

Demokrasi İçin Birlik Platformu

“Bütün yurttaşları ve demokrasi güçlerini, ‘herkes için demokrasi herkes için adalet’ talebiyle Adalet Mitingi’ne katılmaya çağırıyoruz” açıklaması yapan Demokrasi İçin Birlik Platformu saat 15.00‘daBostancı İskelesi‘nde buluşuyor.

Like what you read? Give dokuz8HABER a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.