‘Adalet Yürüyüşü’nde final: CHP’den Maltepe’deki miting için ulaşım rehberi

Fotoğraf: @Zinonutumer

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün sonuna gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 18.00'de Maltepe’de düzenleyeceği mitingle eylemini sonlandıracak. 15–16 bin polisin ilk genelinde görev yapacağı etkinliğe yaklaşık 1 milyon kişinin katılması bekleniyor.

‘Adalet Yürüyüşü’ 25. gününe girdi. Toplam 417 kilometre katedilen yürüyüş bugün saat 18.00’da düzenlenecek Maltepe mitingiyle sona erecek. Mitinge yaklaşık 1 milyon kişinin katılması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu dün yaptığı açıklamada, “Maltepe’deki miting alanında bayrak, atatürk posteri ve adalet bayrağı dışında hiç bir bayrak istemiyoruz. ‘Altı Ok’lu bayrak bile istemiyoruz. Başka bayrak getirenleri provokatör olarak değerlendiriyoruz. Güvenlik güçlerini de uyarıyorum, başka bayrak kabul etmeyiniz. Basından arkadaşlara da yürekten teşekkür ediyorum.” demişti.

CHP’den ulaşım rehberi

İstanbul’un farklı noktalarından mitinge katılmak isteyenler için CHP tarafından bir ulaşım rehberi yayımlandı. Rehberde CHP ilçe örgütlerinin kaldıracağı servis araçları ve iletişim numaraları ile karadan ve denizden toplu taşıma araçları ile gelecek olanlar için de alternatif güzergahlar tarif ediliyor

Like what you read? Give dokuz8HABER a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.