CHP PM üyesi Sera Kadıgil: Kesinlikle ‘Hayır’ çıkacak

CHP PM Üyesi Sera Kadıgil, tutuklanmanın eşiğine gelmesine neden olan hedef göstermelerin kasıtlı yapıldığını belirterek, yazdıklarının kesilip biçilerek anlamından çıkarıldığını belirtti. Kendisine iftira atıldığını ve CHP’lilere karşı halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiklerini kaydeden Kadıgil, yine de hedef gösterenlerden şikayetçi olmayacağını söyledi. Ayrıca, ‘partili cumhurbaşkanlığı’ adıyla referanduma götürülecek başkanlık sistemine karşı ‘korku sınırı’nın aşıldığını söyleyip, kesinlikle ‘Hayır’ çıkacağına inandığını vurguladı.

Cumhuriyet Gazetesinden Hilal Köse’ye konuşan Sera Kadıgil, tutuklanmanın eşiğine gelmesine neden olan hedef göstermelerin kasıtlı yapıldığını belirterek, yazdıklarının kesilip biçilerek anlamından çıkarıldığını belirtti. Kendisine iftira atıldığını ve CHP’lilere karşı halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiklerini kaydeden Kadıgil, yine de hedef gösterenlerden şikayetçi olmayacağını söyledi. Ayrıca, ‘partili cumhurbaşkanlığı’ adıyla referanduma götürülecek başkanlık sistemine karşı ‘korku sınırı’nın aşıldığını söyleyip, kesinlikle ‘Hayır’ çıkacağına inandığını vurguladı.

“O FRENLERİ SÖKÜNCE 300'LE GİTMENİN BİR MANASI YOK”

İktidarın anayasa değişikliğini savunurken kullandığı savları da eleştirdi. AKP’nin 15 yılda parlamenter sistem nedeniyle yapamadığı bir icraatın olmadığını kaydeden Kadıgil: “Bir arabamız var diyelim. 300 basar bir hale getiriyoruz arabayı. Öbür taraftan gizli gizli frenlerimizi söküyorsunuz. O frenleri sökünce 300’le gitmenin bir manası anı yok. Bugün değilse yarın duvara toslayacaksın sen. AKP bugüne kadar ne yapmak istedi de yapamadı. Bir tane örnek göstersinler susayım diyorum, gösterebilen yok. Terörle mücadele için, ekonomik krizi engellemek için ne yapmak istediniz, hangi yasayı çıkarmak istediniz de parlamenter sistem size engel oldu?”

“O KADAR ŞIMARIK BİR TEKLİF GETİRİLDİ Kİ”

AKP’nin insanların kutuplaştırılmasından faydalandığını söyleyen Kadıgil, “O kadar şımarıkça bir teklif getirdiler ki, artık kimse sessiz kalamıyor. İnsanlar korku sınırını aştı. Sıradan bir seçim değil bu. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar olmaya devam etsin mi yoksa ‘Biz bitirelim mi’ oylaması. Türk milletinin buna evet demeyeceğini biliyorlar. Çok da iyi bir şey oldu. Herkes, içten, dört elle Mustafa Kemal’e sahip çıkmaya başladı. Biz beş yıl sonra buyük bir mutlulukla hatırlayacağız bu referandumu. Vatan için içi yanan herkes şu an kendi mahallelerinde komiteler oluşturuyor. Kesinlikle hayır çıkacak.”

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.