HDP: Irkçı barbarlar Ankara’da ortaya çıktı

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un, annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine defin işleminin ardından gerçekleştirilen saldırı sonrası partinin merkez yürütme kurulu bir açıklama yayımladı. Açıklamada Ankara’daki ırkçı saldırıya ilişkin “Zulüm, baskı ve kötülükle abad olunamayacağını görecek ve yaşayacaksınız” ifadeleri kullanıldı.

HDP’li Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine gerçekleştirilen saldırı sonrası parti MYK açıklama yaptı. Cenazeye saldıran grubun “Cenazeyi buraya gömdürmeyiz” diyerek saldırdığı belirtilirken, saldırgan grup “barbarlar güruhu” olarak nitelendi.

Cenazeye saldırı olayı sonrası İçişleri’nden yapılan açıklamada olayla ilgili “sataşmadan” soruşturma açıldığı bildirilmişti.

HDP Merkez Yürütme Kurulu’ndan (MYK) yapılan açıklama şöyle:

Irkçı barbarlar Ankara’nın İncek’inde ortaya çıktı
Eş Genel Başkan Yardımcımız Sayın Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesinin defin işleminden sonra Ankara İncek Mezarlığı’nda ırkçı bir saldırı düzenlendi. İnsani ve dini değerlerden zerrece nasibini almamış bir barbarlar güruhu, ‘Cenazeyi buraya gömdürmeyiz’ diyerek saldırdı.
Cenaze defnedildiği mezardan çıkarılarak tekrar morga götürüldü.
Toplumun her hücresine düşmanlık tohumları serpen, ağzını her açtığında toplumda kutuplaşmayı derinleştiren, halkları birbirine düşürmek için elinden geleni yapan iktidar bu yaşananların tek siyasi sorumlusudur.
Düşmanlık ektiğinizde barbarlık biçersiniz. İşte bu gerçek bir kez daha ortaya çıkmıştır.
İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı, Başbakan ve nihayetinde AKP Genel Başkanı, kendilerine biat eden bütün kurumlar ve mensupları ile birlikte bu utanç durumunun müsebbibidir, yaratıcısıdır, sahibidir.
Acımız büyük. Karşımızda duran ve insani hiçbir değere sahip olmayan bu barbarlar güruhunu ve onların başındaki siyasi iradeyi gördükçe kararlılığımızı da büyütüyoruz. Bu yaşananları ve buna sebep olanları en sert biçimde kınıyor ve protesto ediyoruz.
Hatun Tuğluk’a bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve halkımıza da başsağlığı ve sabır diliyoruz.
İnsani değerlere sahip çıkanlar er ya da geç bu kötülüğü bertaraf edecektir. Zulüm, baskı ve kötülükle abad olunamayacağını görecek ve yaşayacaksınız.
Halkların Demokratik Partisi
Merkez Yürütme Kurulu

dokuz8HABER

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.