HDP Kadın Meclisi’nden Yüksekdağ’a mektup: “Harladığınız hakikat ateşi varlık ve mücadele gerekçemizdir”

HDP Kadın Meclisi geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdikleri toplantı sonrasında tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a mektup gönderdi.

HDP Genişletilmiş Kadın Meclisi mektubunda “Bilmenizi isteriz ki, duruşmanızdan dört gün sonra yaptığımız toplantıda duruşunuz, gülen gözlerinizle, umudunuzla bizimleydiniz” diye belirtti.

HDP Kadın Meclisi’nin tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a yazdığı mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Biz, HDP Parti Meclisindeki, Kadın Meclisindeki ve Kadın Grubundaki tüm kadınlar olarak sizi sevgiyle, saygıyla, coşku, umut ve inançla kucaklıyoruz.
Bilmenizi isteriz ki, duruşmanızdan dört gün sonra yaptığımız toplantıda duruşunuz, gülen gözlerinizle, umudunuzla bizimleydiniz.
O duruşmada siz zulmün gözlerinin içine baktınız, bizler de sizin gözlerinizin ve yüreğinizin içine… Muktedirlerin yüzüne hakikati haykırırken açık, alçakgönüllü, onurlu, şeffaf ve cesurdunuz. Siz sırtınızı kadınların ve halklarımızın özgürlük direnişine yaslayıp duvarları parçalarken, özgürlük sevdamızı dört duvar arasında yargılamaya kalkanlar mahkum oldu. Halklarımız, kadınlar sizden güç ve moral aldı. Hepimize coşku ve cesaret bulaştırdınız. Sizinle yoldaş olmaktan bir kez daha onur duyduk.
Yalın duruşunuzla harladığınız hakikat ateşi varlık ve mücadele gerekçemizdir.
Size içeride ve dışarıda, hayatın her alanında kendisi olmak için, yaşamak için, özgürlük için direnen tüm kadınların selamını iletmek istiyoruz.
Hep birlikte kazanacağız, mutlaka kazanacağız. Gülen gözlerinizden öper sizi hasretle kucaklarız.”
One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.