HDP lideri Demirtaş’tan Avrupa Birleşik Sol Grubu Başkanı’na mektup: HDP, Erdoğan-AKP rejiminin ağır saldırılarını atlatacak

Tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Avrupa Birleşik Sol Grubu Başkanı Tiny Kox’a mektup gönderdi. Demirtaş mektubunda, “Hiç şüphem yok ki HDP, bu zor dönemin üstesinden gelecek; Erdoğan-AKP rejiminin ağır saldırılarını atlatacaktır” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Vaclav Havel İnsan Hakları ödülüne aday gösterilmesi nedeniyle Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ndeki (AKPM) Avrupa Birleşik Sol Grubu (UEL Group) Başkanı Tiny Kox’a mektup gönderdi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutulan Demirtaş’ın mektubu şöyle:

“Avukatlarım aracılığıyla Avrupa Birleşik Sol Grubu’nun beni Vaclav Havel İnsan Hakları Ödülü için aday gösterdiğini öğrendim.
Bundan onur duydum. Sana ve tüm grup üyelerine, Türkiye’deki halklar ve partililerimiz adına bu zor zamanlarda gösterdiğiniz destek ve dayanışma için teşekkür ediyorum.
Hiç şüphem yok ki HDP, bu zor dönemin üstesinden gelecek; Erdoğan-AKP rejiminin ağır saldırılarını atlatacaktır.
Bizler onurlu mücadelemizi cezaevlerinde de sürdürüyoruz. Dünyanın birçok yerindeki yoldaşlarımızın destek ve dayanışmaları bizler için paha biçilmez bir ilham ve motivasyon kaynağıdır.
En kötü koşullarda dahi, adaletsizlik, eşitsizlik ve zulüm barındırmayan bir dünya yaratma ve geleceği kazanma umudumuzu kaybetmiyoruz.
Tekrar teşekkürler. Sizleri yakında görmeyi umuyorum.
Sevgi ve dayanışmayla.”
Like what you read? Give dokuz8HABER a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.