İstanbul’un 1 Mayıs’ı: 30 bin 101 personel görevde olacak

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Bakırköy’de kutlanacak 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı için gün içinde ‘‘güvenliğin sağlanmacı’’ amacıyla kent genelinde toplamda 30 bin 101 personelin görev yapacağını açıkladı. Taksim ve çevresi de her türlü ulaşıma kapalı olacak.

1 Mayıs 2016 — Bakırköy Halk Pazarı (Al Jazeera)

İstanbul Emniyeti’nden yapılan açıklamaya göre, 1 Mayıs günü sabah saat 05:00'dan itibaren başta Taksim Meydanı ve çevresi olmak üzere kent genelinde birçok nokta trafiğe kapatılacak, toplu taşımada metroyu kullanmak isteyen yurttaşlar için seferler Taksim’de yapılmayacak.

Kutlamanın gerçekleşeceği Bakırköy ilçesinde ise kullanıma açık yollar açıklamada “Kutlamaların yapılacağı Bakırköy ilçesinde İncirli Caddesi, Olgunlar Sokak, İsmail Erez Bulvarı, Ekrem Kurt Bulvarı, Fikret Yüzaltı Caddesi, Bahçesaray Sokak, Sayfiye Sokak, Pembeay Sokak, Akıl Hastanesi Caddesi trafiğe kapanacak. Alternatif güzergahlar olarak; D-100 Kuzey Güney, Sahil Kennedy Caddesi, Karabal Caddesi, Dr. Tevfik Sağlam Caddesi kullanılacaktır’’ olacak şekilde kaydedildi.

Emniyetin açıklamasında, Taksim Meydanı’na ulaşan güzergâhlarda, Beyoğlu-Şişli ilçelerinde kapatılacak yollar ‘‘Tarlabaşı Bulvarı, Mete Caddesi, Gümüşsuyu Caddesi, Sıra Selviler Caddesi, Halaskargazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi’’ şeklinde sıralandı.

Alternatif güzergâhlar da şöyle: “Unkapanı Köprüsü’nden ve Perşembe Pazarı’ndan gelen akım Kasımpaşa ve Karaköy istikametine, Kasımpaşa’dan gelen akım tuz ambarı ışıklardan Hasköy ve Karaköy istikametine, Dolapdere’den gelen akım Divan Kavşağından tünel üzerinden Şişli istikametine veya stat üzerinden Beşiktaş istikametine, Dolmabahçe Gazhane Caddesinden gelen akım, Gümüşsuyu’na verilmeden Beşiktaş ya da Karaköy istikametine, Şişhane’den gelen akım, Kasımpaşa ve Unkapanı Köprü istikametine, Şişli’den gelen akım, Yedikuyular Caddesi ve Taksim Tünel üzerinden Beşiktaş istikametine, Defterdar Yokuşu’ndan Taksim’e çıkan yol kapalı olacağı için gelen akım akarsu yokuşu ve taktaki yokuşu istikametine, Mebusan Yokuşu Caddesi çıkış istikameti Meclis-i Mebusan Caddesi’yle kesişim noktasından kapatılarak akım, Karaköy istikametine yönlendirilecek. Halaskargazi Caddesi kapatılacak, alternatif olarak; Abide-i Hürriyet Caddesi kullanılacaktır’’

İstanbul Valiliği’nden izin çıkmayan Taksim Meydanı’na, kutlamalara iki gün kala demir polis bariyerleri getirildi.

Toplu Taşımada Duraksamalar

1 Mayıs günü İstanbul’da, ‘‘güvenlik’’ amacıyla trafiğe kapatılan yollar ve güzergâhlardan sonra toplu taşımaya da kısıtlamalar getirilecek. Beşiktaş, Kabataş ve Karaköy iskeleleri, Avrupa yakasından Anadolu yakasına, Anadolu yakasından Avrupa yakasına deniz motoru seferleri, Taksim-Karaköy arası çalışan Tünel seferleri, Taksim- Kabataş arası çalışan füniküler seferleri, İstiklal Caddesinde çalışan Nostalji Tramvayı, Yenikapı-Hacıosman metro hattı üzerinde bulunan Taksim, Şişhane, Osmanbey metro istasyonları saat 05.00’dan itibaren kutlamaların bitimine dek kapalı kalacak.

30 Bin Personel Görevli Olacak

Beyoğlu Taksim Meydanı, Şişli Mecidiyeköy, Fatih Saraçhane, Beşiktaş Dolmabahçe Meydanı, Kadıköy İskele Meydanı, Bakırköy Halk Pazarı, Bakırköy Meydanı ve civarında helikopter uçuşlarına izin verilmeyeceğini belirten İstanbul Emniyeti, gün boyunca ‘‘güvenliğin sağlanması’’ amacıyla toplamda 30 bin 101 personelin görevde olacağını açıkladı.

Like what you read? Give dokuz8HABER a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.