Kazım Kızıl’ın tutuklanmadan önceki son yapımı: “Neredesin Arkadaşım” yarın İstanbul Belgesel Günleri’nde!

Yönetmenliğini tutuklu video-aktivisti Kazim Kızıl’ın, yapımcılığını dokuz8HABER’in kurucularından Yunus Erduran’ın üstlendiği “Neredesin Arkadaşım” belgeseli, DOCUMENTARIST İstanbul Belgesel Günleri’nde 21 Haziran Çarşamba (yarın), Aynalı Geçit Etkinlik Mekânı, Beyoğlu’da saat 16:00'te gösterilecek.

Açık Toplum, Sivil Düşün, Hollanda Konsolosluğu, Lita Prodüksiyon başta olmak üzere birçok kurumun işbirliği ile gerçekleşen ve bu seneye özgü olmak üzere dokuz güne yayılan DOCUMENTARIST 10. İstanbul Belgesel Günleri, çeşitli programlarla gerçekleştiriliyor.

Çarşamba günü (yarın), Kazım Kızıl’ın tutuklanmadan önce rol oynadığı son yapım olan “Neredesin Arkadaşım” belgeseli, İstanbul Beyoğlu Aynalı Geçit Etkinlik Mekânı’nda, saat 16:00'da ücretsiz olarak gösterilecek.

Festival kapsamında düzenlenecek ‘OHAL Türkiye’sinde Video Aktivizm başlıklı’ forumda ayrıca, tutuklu bulunan video-aktivist/belgeselci Kazım Kızıl’ın çalışmalarına odaklanılacak.

Yeryüzüne Sahip Çıkmak Forumu ise, kısa bir süre önce katledilen çevreciler Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun anısına adanacak.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated dokuz8HABER’s story.