O akşam her zamankinden fazla yemiş: Gıda zehirlenmesinden yaşamını yitiren asker, yemeklerden şikâyetçiymiş

Manisa’daki 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda 23 Mayıs’ta yaşanan ilk gıda zehirlenmesinde yaşamını yitiren Piyade Er Hüsnü Özel, çıkan yemeklerden şikâyetçiymiş.

Gazete Habertürk’ten Öznur Karslı’nın haberine göre, Kırşehir’in Mucur İlçesi’nde yaşayan ve er Hüsnü Özel’in acı haberini yemin töreni için gittikleri Manisa’da öğrenen anne Gülhan Özel ile kız kardeş Emine Özel’in, hayatını kaybeden Özel’in ölüm nedeniyle ilgili olarak, “enfeksiyonel değil” açıklamasını yapan doktorlara tepkili olduğu belirtildi.

Aile otopsi raporunu beklerken, kendilerine raporun 3 ay sonra çıkabileceğinin iletildiği öğrenildi.

Hüsnü Özel’in daha önce hiçbir sağlık sorunu olmadığını söyleyen kuzeni H.S., “Kuzenimin ölümünü 2 yıl önce yaşamını yitiren babasının ölüm nedenine bile bağlamaya çalıştılar. Genetik bir durum olabilir düşüncesiyle. Hüsnü, annesine sık sık yemeklerden şikâyet ediyordu” dedi.

Özel’in kuzeni H.S., şunları söyledi:

Olaydan 20 gün önce bazı arkadaşlarıyla birlikte yemek yemediklerini söylemiş. Otopsi sonucu ortaya çıkmadı ama Hüsnü’nün bildiğimiz bir hastalığı yoktu. Askerlerin zehirlendiği gün o da rahatsızlandı. Uzun süredir neredeyse hiç yemek yemedikleri için o akşam her zamankinden daha fazla yemiş. Eğitimde olduğu için çok yorulmuş. O gün yedikleri arasında hindi eti de var diye biliyoruz.
Show your support

Clapping shows how much you appreciated dokuz8HABER’s story.