Selahattin Demirtaş’tan ‘‘Avukatlar Günü’’ Mesajı

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla cezaevinden bir mesaj yolladı. Demirtaş, yargı üzerindeki baskılara dikkat çektiği mesajında Tahir Elçi’yi de unutmadı.

Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı ve Avukat Selahattin Demirtaş, mesajında Diyarbakır’daki Dört Ayaklı Minare önünde açıklama yaptığı sırada başına gelen kurşunla yaşamını yitiren Diyarbakır Barosu eski Başkanı Tahir Elçi’yi de andı.

‘‘Örgüt propagandası’’, ‘‘örgüt üyeliği’’, ‘‘örgüt açıklamasını yayımlamak’’ gibi çeşitli iddialarla tutuklu yargılanan Demirtaş’ın mesajı, partinin resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Edirne Cezaevi’nden yolladığı mesaj şöyle:

‘‘Değerli meslektaşlarım,

Yargının içinde bulunduğu bu koşullarda, her türlü baskıya rağmen; demokrasiyi, özgürlükleri, insan haklarını savunan ve bu uğurda cesaretle mücadele yürüten siz değerli meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü yürekten kutluyorum.

Katledilen sevgili Tahir Elçi’yi ve kaybettiğimiz meslektaşlarımızı saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Selahattin Demirtaş
Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı
Edirne Cezaevi’’

Show your support

Clapping shows how much you appreciated dokuz8HABER’s story.