Semih Özakça’dan öğrencilerine 24 Kasım mesajı: Elbette geleceğim, görüşeceğiz

OHAL döneminde KHK ile ihraç edildiği için “İşimi geri istiyorum” diyerek 261 gündür açlık grevi yapan Semih Özakça 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğrencilerine seslendi: “Sizi ayrı ayrı çok seviyorum. Elbette geleceğim, görüşüceğiz.”

OHAL döneminde KHK ile ihraç edildikleri için akademisyen Nuriye Gülmen ile birlikte 261 gündür açlık grevinde olan öğretmen Semih Özakça 24 Kasım öğretmenler gününde dokuz8Haber‘den Ceylan Sağlam ve Nisa Yıldırım‘a konuştu.

“BÜTÜN GÜNLER ÖĞRETMENLER GÜNÜ”

Geçen yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nden bir gün önce “İşimi geri istiyorum” diyerek Yüksel Caddesi’nde eyleme başlayan Semih Özakça eyleminin 1. yılında Öğretmenler Günü’nü kutlayan gönüllü muhabirlerimize, “Bugün öğretmenler günü aslında 80 darbesinin getirdiği bir öğretmenler günüdür. Ama öğretmenler günü olarak kutlanıyor. Her öğretmenin öğretmenler gününü kutlayın tabi. Ben günleri çok kutlamam, çok önemsemem aslında. Ne yani bugün öğretmenim yarın değil miyim? Bütün günler öğretmenler günüdür” dedi.

“DÖRT DUVAR ARASINA ÇİZİLEN BİR ÖĞRETMENLİK YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“27 tane öğrencim vardı. 27’sini ayrı ayrı çok seviyorum. Vakit geçirmeyi çok severdim. Durumları kritik olunca müdahale ettiğim zamanlar olurdu. Okulun dışında etkinlikler yaptığımız bir ortamımız vardı. Okulun bahçesinde vakit geçirdik” diyen Özakça, “Öğretmenin sınırlarını belirlemeye çalışıyorlar. Dört duvar arasında çizilen bir öğretmenlik yaratmaya çalışıyorlar. Öğretimden ibaret bir öğretmenlik söz konusu. Öğretmen dediğimiz şey bir eğitimdir aynı zamanda. Eğitimin hayatın her alanında, aşamasında geçerli. Bu eğitimde bizim yaş grubu olarak hitabımız eğlence şeklidir” sözleriyle eğitim sistemini eleştirdi.

ÖZAKÇA’DAN ÖĞRENCİLERİNE: ELBETTE GÖRÜŞECEĞİZ

Özakça dokuz8HABER aracılığıyla öğrencilerine şu mesajı gönderdi;

“Ben öğrencilerimle oyun oynamayı severdim, eğitmek için. Buradan onları kucaklıyorum. Bilmiyorum ki öğrencilerim beni çok seviyorlardı, hâlâ seviyorlardır. Belki televizyonda görüyorlardır. Sizi ayrı ayrı çok seviyorum. Elbette geleceğim, görüşüceğiz. Siz şimdi 4. Sınıfsınız. Belki sizi o okulda göremeyeceğim. Belki geldiğimde mezun olmuş olacaksınız. Biliyorum ki sizler beni bulursunuz, sizler kıymet nedir bilirsiniz çocuklarım benim. Sizi çok seviyorum.”

dokuz8HABER/Ceylan Sağlam-Nisa Yıldırım

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.