WikiLeaks ‘Berat’ın Kutusu’nu yayınladı: Albayrak’a ait 57.934 e-posta!

Global Research

ABD’nin gizli diplomatik yazışmalarını internete sızdıran Wikileaks, Enerji Bakanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a ait e-postaları yayımladı.

RedHack tarafından ele geçirilen e-postaların yüklendiği Google Drive ve Dropbox‘ın erişime kapatılmasının ardından Wikileaks, Bakan Albayrak’a ait Nisan 2000–23 Eylül 2016 tarihlerini kapsayan 57.934 adet e-posta’yı internet sitesinden yayınladı.

SoL’un haberine göre, Wikileaks tarafından yapılan açıklamada, e-postaların Albayrak’ın adı İŞİD ile petrol ticareti yapmakla anılan Powertrans gibi çeşitli şirketlerle ilişkisini gösterdiği savunuluyor.

‘Berat’ın Kutusu’ sızıntısında ortaya çıkan yeni ayrıntılara göre Emniyet Müdürü Berkin Elvan hakkında Albayrak’a mail aracılığıyla rapor vermiş.

WikiLeaks sızıntısındaki maillerde ayrıca Albayrak’ın “Recep Tayyip Erdoğan Savaş Suçlusu Olarak Yargılansın” kampanyasına imza attığı iddia edildi.

Esma Esad ‘Mailimi Emine Erdoğan’a vermeyin’ demiş

WikiLeaks’in sızdırdığı 57.934 e-postanın arasında Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın eşi Esma Esad’ın, “Mail adresimi, Emine Erdoğan’a vermeyin” dediği ortaya çıktı.

Yazışmalara göre, Esma Esad kim olduğu bilinmeyen bir kişiden “Sevgili Esma, geçenlerde Türkiye’ye gittik. Başbakanın eşi elektronik posta adresini istedi. Sana yazmak istiyormuş. Ben de önce sana sormam gerektiğini söyledim” mailini alıyor.

Aldığı maile yanıt veren Esma Esad “Adresimi bilmemesini tercih ederim. Bu hesabı ailem ve dostlarımla yazışmak için kullanıyorum. Cumhurbaşkanına ettikleri hakeretlerden sonra, onu bu kategorilerden ikisine de sokmak zor” ifadelerini kullanıyor.

Dokuz8HABER

Like what you read? Give dokuz8HABER a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.