Yenikapı’ya ‘ret’ çeken Sıla’nın yeni klibi 3 günde 3 milyon izlendi

Sanatçı Sıla Gençoğlu, geçtiğimiz yıl yayınladığı ‘Mürekkep’ isimli albümünden ‘Yan Benimle’ şarkısına klip çekti. Sıla’nın klibi YouTube’da 3 günde 3 milyona yakın izlendi. Sıla’nın yeni klibi sosyal medyanın da gündemi oldu.

Sıla’nın Yan Benimle şarkısına çektiği klip sevenleri tarafından çok beğenildi. Twitter’da bugün en çok konuşulan konular arasına girdi.

Sıla’nın çok beğenilen klibinde en son ‘Yeter’ dizisinde rol alan ünlü oyuncu Yurdaer Okur yer aldı.

“Yenikapı” Sıla’yı durduramadı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası İstanbul Yenikapı’da 7 Ağustos’ta düzenlenen ve birçok şarkıcının da katıldığı “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ile ilgili “Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun, gösterişin içerisinde bulunmayı düşünmüyorum” diyen Sıla Gençoğlu, AKP’nin hedef tahtasına oturmuştu.

Sıla, AKP’nin hedef gösteren tepkilerinin ardından açıklamasının yanlış tarafa çekildiğini belirterek, “Sözümün arkasındayım. Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte” demişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sıla Gençoğlu’nun 21 ve 22 Eylül 2016'da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konserini, “Yenikapı mitingine ilişkin yaptığı açıklama nedeniyle iptal edildi” diyerek iptal etmişti.

“Artık sana FETÖ iş bulur”

Sıla’nın ‘bu şovun içerisinde bulunmayı düşünmüyorum’ açıklamasına karşı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Yenikapı buluşmasına show diyen Sıla, sana Ankara’nın kapısı kapandı. Artık sana FETÖ iş bulur” diyerek Sıla’yı hedef göstermişti.

Güloğlu’nun küfürlü sözlerine dava açılmıştı

‘Yenikapı’ kararından sonra birçok konseri iptal edilen Sıla, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmuş ve Davut Güloğlu’ndan şikâyetçi olmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi için “Yenikapı’daki şova katılmayacağım” diyen Sıla Gençoğlu’na, “S.. gitsin. O nereye hizmet etti. Kime hizmet ediyorsa oraya gitsin. Vatanıma hizmet etmeyen s… olsun gitsin” diye yanıt veren Davut Güloğlu’na basın yoluyla hakaret suçundan 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açmış, davayı kazandığı taktirde, talep ettiği tazminatı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayacağını söylemişti.

İfade veren Güloğlu, sözlerinin doğru olduğunu, ancak hakaret etmediğini savunmarak Ancak bunu vatan hainlerine karşı söyledim. O son cümle, doğrudan şikayetçiyi kast ederek söylediğim bir cümle değildir. Suçlamaları kabul etmiyorumdemişti.

Bu tartışmalardan sonra sanat dünyasından birçok isim Sıla’ya destek vererek dayanışma paylaşımlarında bulunmuştu.

Dokuz8HABER
One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.