Nový MacBook Pro je skvělý, svět mu křivdí

Po takovém nadpisu, je možná vhodné říct, že nejsem ta největší Apple ovce i když by se vám to tak možná mohlo zdát. Už několikrát se mi v historii stalo, že sem nově vydaný produkt od Applu hejtoval tak dlouho, až sem si ho s ohnutou páteří koupil. Jedinou světlou výjimkou jsou Apple Watch — ty nenávidím dodnes (koupil jsem si je jako vývojář).

Stejně tomu bylo i s novým MacBookem, kolem kterého letos bylo takové haló, že ho hejtoval rovnou celý internet. Nemá moc smysl psát co mně a dalším na něm vadí, takových článků a rozborů je tady na Mediu opravdu hodně. Já si nový MacBook pořídil celkem skeptický a to jenom proto, že se mi po 5 letech porouchal starší model a tak sem to bral jako určité znamení 😊

Teď už ho mám asi 3 týdny a jsem prostě nadšený. Nedávno jsem narazil na tento článek https://medium.com/%40janrezac/m%C5%AFj-%C5%BEivot-s-macbook-pro-2016-dc0aa1ac7baf#.fpgzgwz4a, jehož autor evidentně nesdílí mé dojmy, což je samozřejmě naprosto v pořádku. Jen si myslím, že s tím nedostatkem nadšení Macbooku možná trošku křivdí.

Můj první MacBook byl legendární White 2008 a byl jsem z něj nadšený (jak jinak u prvního Macu). Upgrade přišel v roce 2012. Změna? Hliník… nic víc a nadšení žádné. Potom mi samozřejmě prošlo rukama mnoho dalších Macbooků (práce, kolegové, rodina…).

MacBook Pro 2016? Je skvělý, to zpracování je naprosto obdivuhodné. Touchbar je inovace a myslím, že jeho čas teprve přijde (i když s BetterTouchTool už teď dost ulehčuje práci). Nová klávesnice je super (souhlasím s autorem výše zmíněného, že je to teda dost velký rozdíl a na jiné klavesnici už moc psát nemůžu). Jsem CTO, SD kartu nepotřebuju, USB-A použiju 1× týdně a na to mi dongle opravdu nevadí (i když jsem si koupil celou sadu). V práci dockuju jen monitor pomocí DP->USB-C kabelu.
 
Jediné co mě neskutečně vytáčí jsou šipky na klávesnici. Hodně pracuju v textových editorech, kde jsem prostě naučený se pohybovat šipkama… a na nahoru/dolu je nadlidský úkon se trefit. Apple měl doleva/doprava nechat klasicky poloviční, aby se podle “volného” místa člověk mohl orientovat.

Já jsem po 3 týdnech ze svého 15" MBP 2016 nadšený, je to skvělý stroj s výbornými vlastnostmi a parametry a nic z toho co všichni hejtovali po oznámení mi reálně nevadí. Těch změn je tu tolik, že je to pro mě naprosto nový zážitek a opravdu si to užívám. Možná to nadšení pramení i z příliš nízkých očekávání, ale spíš si myslím bych se přikláněl k tomu, že je to opravdu razantní krok kupředu a takový první notebook “nové generace”

Jen teda musím doufat, že je to opravdu vyjimečný stroj, protože pokud se mi na něm něco vysype… můžu ho vyhodit celý a to pak asi napíšu jiný článek 😊

p.s. Všechny použité emoji jsem samozřejmě napsal TouchBarem 🤗

Like what you read? Give Dominik Veselý a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.