Twitter — 6 kroków do popularnego video

Popularność Twittera z każdym dniem rośnie coraz bardziej. Z ostatnich danych wynika, że Twitter może pochwalić się 650 mln użytkowników. To dwukrotnie większa społeczność, niż ludność Stanów Zjednoczonych!

Takie statystyki muszą budzić podziw. Dlatego jeżeli działasz na Twitterze i masz tam swoich odbiorców, warto, abyś zaczął go wykorzystywać również pod kątem promocji swoich materiałów video. To świetna okazja na zdobycie nowych odbiorców i klientów.

Musisz wiedzieć, że zwykłe wrzucenie video na Twittera to nie wszystko. Oczywiście, jakaś część Twoich obserwujących je obejrzy, ale Tobie nie zależy na minimum, prawda?

Jeżeli chcesz wycisnąć ze swojego video maksimum, jeżeli chcesz, aby było pod nim mnóstwo twitterowych “serduszek”, “re-tweet’ów” — mam dla Ciebie kilka porad, dzięki którym będzie to możliwe.

Porady są na tyle uniwersalne, że bez przeszkód dopasujesz je do każdego z typów video. Spełnią się zarówno w krótkim vlogu czy video promocyjnym.

Zanim rozpoczniemy podbijanie Twittera, musisz zdać sobie sprawę z jednego faktu. Twoje video musi być dobre. Twoje video musi być wartościowe. Jeżeli jest słabe — nawet najlepsze techniki nic tutaj nie dadzą. Nawet najlepszy kierowca Formuły 1 nic nie zdziała, jeżeli nie będzie miał odpowiedniego bolidu.

Skoro doszedłeś do tego momentu, to oznacza, że masz świetne video i chcesz je skutecznie promować na Twitterze. Zobacz, co możesz zrobić:

 • Twitter i stosowanie hashtagów
 1. Jeżeli chcesz ze swoim video dotrzeć do osób z podobnymi zainteresowaniami — koniecznie użyj #hashtagów. Jeżeli będą one dopasowane do tematyki Twojej treści — zwiększysz zasięg swojego materiału. Twoje video obejrzą nie tylko osoby obserwujące Cię, ale również wszyscy Ci, którzy będą wyszukiwać te same hashtagi. Dzięki temu jesteś w stanie trafić do osób zainteresowanych podobną tematyką. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ilością hashtagów. 3–4 w zupełności wystarczą.
 • Oznaczanie osób
 1. A gdyby “zawołać” kogoś kto obejrzy Twój film? Ta osoba zawołałaby kolejne osoby… A kolejne znów kolejne, itd… Mogłaby się wytworzyć z tego całkiem pokaźne grono zainteresowanych odbiorców, prawda? To właśnie możesz robić na Twitterze: oznaczać osoby, którym może się przydać Twój materiał video. Ale, ale… uważaj! Nie o to chodzi, aby od razu oznaczyć wszystkich 650 mln użytkowników Twittera. Starannie wybierz i zdecyduj się na kilku — takich, którym faktycznie może przydać się ta treść. Warto również wpleść do tego jakiś tekst zachęcający do obejrzenia, np. “Co sądzicie o działaniach video marketingowych? Uważacie, że ma to jakiś sens”? Jeżeli dobrze trafisz w zainteresowania Twoich odbiorców, a materiał im się spodoba — istnieje spora szansa, że podzielą się nim z innymi.
 • Krótki i treściwy opis
 1. Limit 140 znaków w Twittcie narzuca pewne ograniczenia. Dlatego krótko i konkretnie opisz o czym jest video i zachęć do jego obejrzenia. Zostaw również miejsce na ewentualne hashtagi. Krótki, konkretny opis z hashtagami sprawi, że ludzie zdecydowanie chętniej będą podejmowali jakąś aktywność.
 • Zdobywaj nowych obserwujących
 1. Jak najłatwiej poszerzyć grono odbiorców na Twitterze? Zwiększyć liczbę obserwujących! Im większa grupa osób Cię śledzi, tym większej liczbie ukaże się Twoje video. To automatycznie również większa szansa na to, że jakaś osoba przekaże Twoją treść dalej. Taka reakcja łańcuchowa. Pamiętaj jednak, aby nie obserwować masowo ogromnej liczby osób, gdyż Twitter może potraktować Cię jako spamera i nawet zablokować Ci konto. Rób to stopniowo. Jeżeli będziesz publikował wartościowe treści — nowi “followersi” sami się do Ciebie zgłoszą.
 • Bądź aktywny u innych
 1. Nie możesz jedynie liczyć na to, że wszyscy przyjdą tylko do Ciebie. Jeżeli chcesz, aby ktoś wpadł na Twój profil i zobaczył Twoje video, musisz pokazać, że istniejesz. Poza tworzeniem własnych treści, warto także udzielać się u innych. Odwiedzaj osoby z podobną grupą docelową jak Twoja: komentuj, polub, udostępniaj. Staniesz się tym samym bardziej widoczny dla innych, a jeżeli kogoś zaintrygujesz i zaciekawisz — chętnie wpadnie na Twój profil i być może zobaczy video!
 1. Twitter daje Ci możliwość przypięcia twittu — dzięki czemu na tablicy Twojego profilu jeden z Twoich twittów może być zawsze wyświetlany na samej górze. To znakomite rozwiązanie, jeżeli chcesz, aby każdemu po wejściu na Twój profil ukazała się wybrana przez Ciebie treść. Jeżeli zależy Ci, aby Twoje video natychmiast przykuwało uwagę, dlaczego nie skorzystać z możliwości podpięcia go? Przetestuj, jak to działa!

Jeżeli zaczniesz stosować te sześć prostych kroków, będziesz miał ogromne szanse na to, aby Twoje video było popularne, oglądane i komentowane. I co najważniejsze: będziesz mógł wykorzystywać jego potencjał w Twoim biznesie.

Daj koniecznie znać w komentarzu, co myślisz o takim rozwiązaniu!