S ohraničením, nebo bez, to je oč tu běží

Drahomír Mach | digitální design | logo design | web design | práce v aplikaci Sketch | www.drahomirmach.com | drahoma@gmail.com

Změna defaultního nastavení v aplikaci Sketch

Vkládání objektů bez ohraničení

Mě osobně pomerně dlouho trvalo, než jsem překonal svou lenost a zjistil si, jak vkládat objekty na plátno rovnou bez použitého ohraničení. V 90 % případnů (možná i ve více) preferuji objekty bez ohraničení a vždy jsem to dělal jednoduše tak, že jsem ihned po vložení nového objektu odštkrtnul check-box a tím vypnul ohraničení objektu. Ale řekl jsem si dost!

Vypnutí defaultního nastavení vkládání objektů v aplikaci Sketch s ohraničením

Elegantní řešení a hlavně napořád

Jak to tedy udělat, abychom už od teď vždy vkládaly jen objekty bez ohraničení? Řešení je snadné, stačí následovat náseldujíc kroky:

  1. vložte do svého plátna jakýkoli objekt (třeba čtverec),
  2. v levé časti aplikace vypněte check-box Borders,
  3. v menu navigujte na Edit -> Set style as default,
  4. a od teď už budete vkládat objekty vždy bez ohraničení.

Další (nestandardní) možnost

Dokážu si taky představit situaci, kdy potřebujete vkládat objetky, které budou mít vždy ohraničení o tloušťce 5px. Není nic snažšího, než vložit objekt, definovat jeho ohraničení a nastavit ho jako výchozí, podobně jako v postupu výše.


Máte otázky, přejete si, abych se věnoval nějakému konkrétnímu tématu, nebo chcete jen říct něco zajímavého? Pak neváhejte a napište mi pod článkem Váš komentář. Budu se těšit!

19. 11. 2016

Logo design to bee * www.drahomirmach.com * drahoma@gmail.com

www.drahomirmach.com