Помилки фріланс дизайнерів

Я хочу поділитися з вами найбільшою помилкою, яку роблять всі дизайнери на старті своєї кар’єри. Я вважаю, що ми неправильно позиціюємо себе на ринку. Можу побитися об заклад, що ви робите ту ж саму помилку. Все ок, це нормально. Хочу поділитися своїм досвідом.


Мій досвід

Коли я почала фрілансити я була більше зосереджена на тому, щоб заробити стільки грошей, скільки можна, надаючи широкий спектр послуг для кожного потенційного клієнта, який писав мені. У моєму портфоліо представлені всі скіли, які я могла б запропонувати (в деяких я була крута, в деяких не дуже) будь-якому клієнту, який бачив мій кейс і сам хотів би найняти мене.

Це означало, що я можу набрати більше проектів, а значить більше клієнтів, а значить більше грошей. Оує! Я була впевнена в якості своєї роботи та припустила, що можу виділятись серед інших конкурентів. Я говорю про будь-якого дизайнера у всьому світі взагалі.


Моєю цільовою аудиторію був кожен, кому був потрібен дизайн веб-сайту або апки. Звучить знайомо?

З якоїсь причини більшість фрілансерів роблять те ж саме. Ми сподіваємось, що чим більше ми наберемо проектів, тим більше буде грошей, чи не так?

На своєму досвіді, я зробила висновок. Якщо ти крутий дизайнер, ти будеш мати масу пропозицій, багато з яких не будуть цікавими або занадто малий рейт 3 бакси за годину. Якщо ти реально хороший дизайнер, ти будеш відкидати несерйозні проекти і брати тільки добре оплачувані.

Однак, якщо у тебе середнійо рівень, то будеш тонути серед інших і мало хто захочете працювати з посередністю.


Що ж робити, як виділитися?

Якщо ти бачиш, що від твого портфоліо толку нуль, ніякої активності, чи клієнтів і взагалі маєш думки “Нашо воно мені взагалі?”, може час переглянути його і свої позиці? Знайди свій стиль, не бійся пробувати нові речі та обов’язково твої роботи будуть оцінені!

Я вважаю, що ми проектуємо наші сайти, щоб повимахуватись серед інших дизайнерів. Так і є, чи не так? Але все одно портфоліо — це перше місце, яке бачать потенційні клієнти. І звичайно, клієнтам подобаються круті кейси.