5 порад, як навчити малюка одягати шкарпетки

На зміну найніжнішому періоду, коли лише ви одягали свого малюка у найзатишніші шкарпеточки, прийшов час невпинної допитливості. Дитина постійно прагне вчитися новому і, може, навіть уже уміє самостійно знімати шкарпетки. Але як опанувати протилежну звичку — навчитися одягати їх? Пропонуємо кілька порад.

Ретельно підготуйтеся

Вміння самостійно одягати шкарпетки без перебільшення важливий здобуток для вашої малечі. Зазвичай діти готові опанувати його у дворічному віці. Вам, напевно, хочеться зробити цей процес результативним і безболісним, проявивши максимальну організованість і турботу. Спершу визначте період дня, коли ваша дитина найбільше сповнена енергії й налаштована вчитися, і, звісно ж, доберіть найбільш вдалі для таких освітніх цілей шкарпетки:

  • Це можуть бути парочки, що мають різні кольори для різних зон — пальців, п’ятки, щиколотки. Так дитині буде простіше збагнути, як саме має «сидіти» одягнена шкарпетка. Пропонуємо звернути увагу на кольорову й візерункову палітру DUNA (от тільки не заздріть різноманіттям дитячої колекції, бо для дорослих у нас теж чимало привабливого🙂.
  • Використовуйте шкарпетки трохи більшого розміру, щоб дитина мала більше простору для маневру під час тренувань.
  • Неодмінно підготуйте приємну винагороду, щоб потішити нею малюка, коли він успішно впорається із завданням. Це можуть бути, приміром, його улюблені фрукти.

Будьте прикладом

Покажіть дитині, як ви даєте раду з однією й другою шкарпеткою. Адже змоделювати потрібні дії в потрібній послідовності — один із найбільш ефективних способів навчання дітлахів. Одягаючи шкарпетки, озвучуйте кожен рух. І робіть це жваво, щоб «заразити» дитину ентузіазмом: «Дивись, яка вдоволена, яскрава п’ятка! Ти ж теж таку хочеш?»

Поділіть процес на частини

Для дорослих одягання шкарпеток — украй проста дія, однак для тих, хто лише починає бути самостійним, це щось зовсім нове й незнайоме. Щоб позбутися враження «надскладного завдання», робіть усе серією маленьких кроків:

  • «Візьмімо шкарпетки, щоб їх одягнути», — знову ж, проговорюйте кожну найменшу дію.
  • Одягніть одну шкарпетку малюкові самі, фіксуючись на двох етапах — спершу помістили в шкарпетку стопу, а тоді підтягнули її вгору, на щиколотку. Потім за потреби поправте шкарпетку, щоб вона точно правильно сіла і обов’язково вкажіть на це малюкові.
  • Запропонуйте малюкові повторити те саме з другою шкарпеткою. Будьте при цьому поруч, щоб малюк міг завжди покластися на вашу допомогу. Сядьте біля нього на підлозі, підбадьорюйте вигуками в дусі «Чудовий початок, ти просто молодець!», поаплодуйте і не шкодуйте усмішок🙂

Допомагайте

Але так, щоб дитина була активно залучена в навчальний процес. Найперше — вдавайтеся до підказок, на кшталт «Ой, вона перекрутилася, давай-но поправимо» і вже згаданих вище заохочень.

Створюйте настрій захопливої гри

Відштовхуйтеся від того, що головний гравець у ній — ваш малюк. По завершенню вправ неодмінно поцікавтеся, як дитина почувається у цих шкарпетках та, наприклад, яка з них їй подобається більше й чому😀

За матеріалами Wikihow.com http://www.wikihow.com/Teach-Children-to-Put-a-Sock-on-a-Foot

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.