BUGÜN EŞE DOSTA FORMAT ATALIM

Merbaha birgün de 4 defa format attıktan sonra, “her yiğidin format atışı farklıdır” diyerek bende buraya ufakta olsa bir şeyler karalamak istedim :)

Önemli olan öncelikle iso yu bulmak, ben okulumun avatajını kullanarak dreamspark üyeliği ile oradan indiriyorum(Windows ürünlerini). Bahsettiğim konu windows kurulumu fakat siz linux kurun :)) Evett iso’yu bulup indirdikten sonra elimizdeki iso’yu usb’ye ben buradan indirdiğim program ile yazıyorum. Bu işlem bittikten sonra usb’yi takıp yeniden başlat diyorum ve bilgisayarımın bios’una giriyorum(BIOS’a girmek için buradan nasıl girildiğine bakabilirsiniz ben ESC+DEL’ e basarak giriyorum).
Bios’um ne fare kullanamıyorum (fakat bilgisayarınız yeni ise fare imleci olabilir, yeni makinelerde bulunuyor) bios ayarlarına girdikten sonra boot ayarlarına geliyorum sağ-sol yön tuşları ile burada usb belleğimi 1. sıraya +\- tuşları ile taşıyorum. Bazı anakartlarda Removable,bazılarında Usb-Disk olarak gözükebilir.
Burada BOOT ayarlarında Hard disk’in içine girip USB belleği +/- tuşları ile üst sıraya çıkartırtıp ESC ile çıkıyoruz ve BOOT menüsünde Hard Disk’i 1. sıraya alıp F10 ile kaydedip yada Exit bölümünden kaydediyoruz zaten bilgisayar yeniden başlatılıyor. Sonra bir tuşa basın diyor ve Windows yükleniyor.
One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.