Maahommik. Loodus. Ärkan ja venitan 45 minutit. Hommikusöögiks on täna eriti magus ökomango ning viil küpset ananassi, mis kaetud hõreda kaneelikihiga. Dav, nüüd õue trenni!

Hoolimata sellest, et olen oma triitsepsit (käe tagaküljel olev õlavarre kolmpealihas) mitu aastat treeninud kangi ja tavalise dip-bariga, näib korea dipi sooritus esmapilgul võimatu. Tabab totaalne hämming, sest olen seni oma triitsepsi vormi üpris kõrgelt hinnanud.

Selleks, et suudaksin enda keha korragi võidurõõmsa ent segase tundega selja tagant kangile suruda, kulus täpselt seitse treeningkorda. See võttis aega 3 nädalat!

Korea Dip on ülimõnus harjutus ja minu jaoks suurepärane avastus. Kuna see ei kuulu tavaliselt siseruumides…


Juuni keskel rajasin suvekodu hoovi kogukeha treeningu ehk calisthenics tüüpi (barstarzz) jõupargi. Jõupargi trennile lisasin MMA/street workouti (v.a. võitlustreening ise), movementi (nt. loomade liigutuste imitatsioon) ja functional trainingu (nt. harjutused rannakivide ja langenud puudega). Samuti panin suure rõhu venitustele. Park asus esimesed kaks nädalat vabas looduses, mere ääres. Kuna jahe meretuul häiris, võtsin pargi uuesti üles ja paigaldasin selle männimetsa.

Motivatsioonitõukeks pargi rajamisel sai pikemat aega kipitanud soov värskes õhus treenida ning suve maksimaalselt ära kasutada. Välitreeninguga kaasnesid ootamatult positiivsed tulemused, mida alljärgnevalt lahkan.

Peale 4 nädalat õues treenimist, tegin järgmised tähelepanekud:

1. Treening on fun! Kogukehatrenn on huvitavam…

Ökofitness. Erik Epistoletto

ökofitness, ilma kõrvalnähtudeta. toimeained, tervis, keskkonnajooga, sport. instagram: erik_epistoletto

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store