Korea ehk triitsepsi dip — minu järgmine saavutus kalisteenikas

Maahommik. Loodus. Ärkan ja venitan 45 minutit. Hommikusöögiks on täna eriti magus ökomango ning viil küpset ananassi, mis kaetud hõreda kaneelikihiga. Dav, nüüd õue trenni!

Hoolimata sellest, et olen oma triitsepsit (käe tagaküljel olev õlavarre kolmpealihas) mitu aastat treeninud kangi ja tavalise dip-bariga, näib korea dipi sooritus esmapilgul võimatu. Tabab totaalne hämming, sest olen seni oma triitsepsi vormi üpris kõrgelt hinnanud.

Selleks, et suudaksin enda keha korragi võidurõõmsa ent segase tundega selja tagant kangile suruda, kulus täpselt seitse treeningkorda. See võttis aega 3 nädalat!

Korea Dip on ülimõnus harjutus ja minu jaoks suurepärane avastus. Kuna see ei kuulu tavaliselt siseruumides tehtava jõutrenni tegevuskavasse, siis polnud sellest harjutusest enne keharaskuse treeninguga alustamist isegi kuulnud. Lõbus!


Korea dipi toetavad harjutused

Harjutus, mis ei kuulu tavalise jõutrenni kavasse, kuid aitab treenida ja valmistuda korea dipiks on front dip:

Tavaline dip 70 cm laiusel dipil (3x12 korda):

Järgmist harjutust saab iga Siim Susi psühhosomaatilise meheheaolu nimel oma köögitaburetil kasvõi kontsakingades sooritada. (3x20 korda):

Esimesed korrad ei pruugi olla võimalik end kätega üleval hoida. Hea abivahend on selleks puhuks maas lebav suuremat sorti puuklots või kivi, millelt on end hea üles tõugata ja siis maanduda. Esialgu asub puuklots lähemalt, hiljem kaugemal nõnda, et napilt varbaga puutuma ulatub. Hujjaa!

Siit moraal: rõõm elust ei kuku ise pähe.

Üks kõige eest,

Erik

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.