Šventės prie paštomatų

Artėjant nuostabiausioms metų šventėms norėčiau pasidalinti savo patirtimi naudojantis LPEXPRESS paslaugomis.

Sveiki! Aš esu Edgaras, keletą paskutinių metų dirbu UX srityje su EdTech ir E-komercijos projektais. Taip pat turiu kelis asmeninius projektus, kurie padeda laisvalaikį praleisti turiningai. Vienas iš tokių - drabužių linija Rajon. Čia ir prasideda smagumas.

Artėjant dovanų paieškų metui mano turima platforma kartas nuo karto gauna užsakymų. Puiku! Ir šiuos užskymus reikia skubiai išsiųsti. Nelabai puiku..

Tam yra kelios alternatyvos: įprastas paštas, kurjerių tarnybos, paštomatai. Mano pagrindinė problema, kad dažniausiai laisvo laiko turiu tik vėlai vakare, todėl paštomatai man yra puikus variantas, nes pašto skyriai būna jau seniai uždaryti, dažniausiai nereikia laukti eilėse.

Čia kaip ir žmogui dirbančiam UX srityje ir tuo pačiu paprastam paslaugos vartotojui kyla keletas klausimų: — “Mieli LPExpress paštomatai, jų kūrėjai bei visi su tuo susiję: Kodėl jūs visi kartu taip norite, kad aš naudodamasis jūsų paslaugomis būčiau piktas, sušalęs ir gal net mirčiau?”

Taigi prie reikalo, keletas kritinių dalykų, kas man yra tiesiog nepateisinama:

Mąstymas apie naudotoją.

  1. Ar kas nors kurdamas šiuos paštomatus iš tikrųjų buvo padaręs kažką panašaus į Vartotojų Scenarijus? Kodėl niekas neatsižvelgia į tai, ką siunčiu, kiek siunčiu, kada siunčiu, ar lauke šalta?
  2. Ar kas nors pabandė tuos Vartotojų Scenarijus patikrinti praktiškai? Yra tiek daug problemų, kurios sukelia labai didelius nepatogumus.

Problemos.

Keletas WOW:

  1. Vergas. Norėdamas išsiųsti siuntą jei gerai prisimenu turiu užpildyti apie 12–15 žingsnių. Sakykime, kad tai optimalu ir čia nieko nepakeisi. Vienam laukui užpildyti vidutiniškai užtrunku 20s. Vadinasi, norėdamas išsiųsti siuntą sugaištu 5 minutes. Ir… Tai padarius gaunu pranešimą, kad visos dėžutės užimtos. Negali būti pateisinama versti vartotoją atlikti 15 žingsnių tam, kad būtų informuotas apie tai, kad sistema neveikia. Parašykite žinutę prieš pradedant! Geriausia, kad nuvažiavus prie kito paštomato tai gali atsitikti vėl ir tęstis tol, kol bus aplankytas visas naktinis Vilnius. Puiki atrakcija!
  2. Popierizmas. Jei atlikus prieš tai minėtus žingsnius taip atsitiks, kad baigsis siuntos lipdukų popierius, žinokite, kad būsite sumokėję už siuntą, bet jos neišsiuntę. Pinigus atgausite po savaitės. Ir taip, pranešimo, kad šiuo metu paštomatas neveikia, nebus.
  3. Durininkas. Prieš pradedant siųsti siuntą dažnai išmetamas pranešimas “Prieš tęsdami uždarykite visas siuntų dėžutes”. Nors šį pranešimą, kaip vėliau supratau, galima ignoruoti, visai nenustebkite, jei eidami pro paštomatą matysite žmogų, kuris bando patikrinti ar visos paštomato 34 durys yra uždarytos.
  4. Naktinis sargas. Yra galimybė siuntą palikti paštomate pasaugojimui, tereikia duoti siuntos atsiėmimo kodą kitam asmeniui ir jis įvedęs kodą, tą siuntą pasiims. Tik. Kodas atsiunčiamas į telefoną. Jei siuntą siunčiate vėliau nei pašto darbo laikas, žinutė su kodu ateis kitą dieną! Kuriame amžiuje mes gyvename, kad žinutės negalima gauti po 20 valandos vakaro? Kodėl negalima siuntos atsiemimo kodų gauti tiesiog į elektroninį paštą?
  5. Usability ir Kodėl. Kalbant apie Interface’ą daug problemų redaguojant laukus, pagrindinė ta — kad norint kažką pakeisti, dažnai reikia pildyti per naują. Daug laukų yra neprivalomų, tokių kaip el. paštas, nors jų sistema reikalauja norint gauti siuntos išsiuntimo patvirtinimą. Kas įdomiausia, kad gavėjo telefono numeris yra neprivalomas, tačiau kurjeris be jo dažnai negali įteikti siuntos. Tokiu atveju siunta grįžta pas siuntėją ir už ją reikia sumokėti dar kartą.
  6. Būkime draugiški. Apšvieskite kortelės skaitytuvą, priminkite, kad pamiršau kortelę garsu, padarykite ką nors, kad daiktus galėčiau pasidėti ne ant žemės.
  7. Keista. Kai parašai laišką į LPExpress su grįžtamuoju ryšiu ir pasiūlymais, bet niekada negauni jokio atsakymo. SPAM.

Pabaiga.

Tikrai nenoriu būti labai kritiškas. Paštomatų siūloma paslauga sprendžia nemažai problemų. Tačiau būčiau laimingesnis, jei kažkas, kas dirba prie šio projekto dar kartą pergalvotų tam tikrus momentus ir pabandytų geriau įsigilinti į vartotojų poreikius ir jų naudojimosi ypatybes.

Gerų švenčių visiems! Susitiksime prie kažkurio paštomato!

Jei turite minčių ar norite susisiekti: edgaras.predkelis@gmail.com
Show your support

Clapping shows how much you appreciated Edgaras’s story.