Nejlepší články o webovém vývoji #38

Každý týden vybírám ty nejlepší články ze světa webového vývoje. Ze začátku jsem výběry dělal jen pro náš vývojový tým v agentuře Beneš & Michl. Nejsme tým, který určuje světové trendy, ale jsme tým, který s nimi drží krok! Později jsem výběry začal vydávat veřejně na svůj blog.

Články v češtině

Jaké bylo WebExpo 2019?
Souhrn toho, co se vůbec stihlo pojmout v nabitém programu letošního WebExpa. Spousta skvělých řečníků, inspirativní prezentace, program pro děti a jedna tramvaj navíc. Přečtěte si souhrn některých přednášek.

WebExpo 2019 obrazem
K WebExpo se váže ještě jeden tip. To je skvělý fotoreport od Adama Kudrny.

Jak jsem (znovu) testoval webovou aplikaci
Článek popisuje „extrémní“ případ testování v experimentálním projektu, kdy se Pavle Herout snažil napsat tolik (smysluplných) automatizovaných testů, kolik jen bylo možné.

Podcast: S Riki Fridrichem o současnosti a budoucnosti javascriptových frameworků
Sice se nejedná o článek, ale určitě se jedná o další skvělý díl podcastu od Martina a Robina. Jako hosta do svého podcastu si tentokrát pozvali Rikiho Fridricha.

Články v angličtině

Dependency graph support is now available for PHP repositories with Composer dependencies
Graf závislosti zobrazuje na GitHubu mnoho důležitých informací, včetně bezpečnostních upozornění. Nyní i pro Composer závislosti.

The 7-Point Technical SEO Checklist for Non-Technical SEOs
Technické SEO je to, čemu máme jako vývojáři nejblíže. Tady je checklist, díky kterému zjistíte, jestli váš web není úplně v trapu. Markeťáci vás budou milovat!

Browser Engine Diversity
Krátký článek na téma Browser Engine Diversity. Je jednotnost a webových prohlížečů dobře nebo špatně?

Předchozí díl

Narazili jste také na zajímavý článek, který v není v seznamu? Pošlete mi tip na eduard.stula@b-m.cz a já odkaz zařadím. Sledovat mě můžete také na Twitteru :)

Lead developer | Beneš & Michl | Czech Republic

Lead developer | Beneš & Michl | Czech Republic