Nejlepší články o webovém vývoji #40

Eduard Štůla
3 min readOct 12, 2019

--

Každý týden vybírám ty nejlepší články ze světa webového vývoje. Ze začátku jsem výběry dělal jen pro náš vývojový tým v agentuře Beneš & Michl. Nejsme tým, který určuje světové trendy, ale jsme tým, který s nimi drží krok! Později jsem výběry začal vydávat veřejně na svůj blog.

Články v češtině

Jaké novinky přinese PHP 7.4
Vydání PHP 7.4 je plánováno na 28. listopadu 2019. Přináší hromadu zajímavých věcí — Typed Properties, Arrow Functions, Preload, FFI a pár dalších vylepšení. Sice přibyly i nějaké deprecations, ale typicky se týkají podivného chování, takže upgrade by měl být snadný.

Webpack: Úplné základy a tutoriál k tomu
Webpack je nástroj pro zpracování souborů a usnadnění práci vývojářů. Jde o kombinaci balíčkovače (module bundler jako je Browserify) se spouštěčem úloh (task runner) jako jsou Gulp nebo Grunt.

Open source a evropská politika: nesmělá systematická cesta k otevřenosti
Většinou se o Evropské komisi píše v souvislostech s nějakými regulativy nebo pokutami, dotacemi nebo zasahováním do volného trhu. Dnes bychom se ale rádi podívali na to, jak Evropa pracuje s open source.

Články v angličtině

Interview with a Pornhub Web Developer
Rozhovor s jedním z vývojářů webu, který z největší pravděpodobností nikdo neznáte :)

Is not writing tests unprofessional?
V mnoho agentruách se testy nepíšou. Na vině může být třeba to, že na CRUD třídách není moc co testovat. Nemluvě o nízkých rozpočtech klientů. Je takový vývojář neprofesionální?

Editorial Design Patterns With CSS Grid And Named Columns

Předchozí díl

Narazili jste také na zajímavý článek, který v není v seznamu? Pošlete mi tip na eduard.stula@b-m.cz a já odkaz zařadím. Sledovat mě můžete také na Twitteru :)

--

--