Aptala Neden Saygı Gösterilmez

İnternette paylaşılan bayanı görmüşsünüzdür. Aklı sıra Atatürk’ün doğum günüyle dalga geçiyor. “Atatürk gelip pastanın mumlarını üfleyecek mi hahahaah” diyor. Kadın çok zeki, Atatürk’ün öldüğünün farkında, “ahahahaha gelemez ki o öldü ahaahh” demeye getiriyor. Benim sorum şu, böyle insanlar nasıl televizyona çıkabiliyor? Aptala saygı göstermekten. İşte aptala bu yüzden saygı gösterilmez. Bu kadın, gökyüzünden aşağıya bakıp “kafasında türban var mı yok mu” diye kontrol yapan görünmez bir varlığa inanıyor. Siz de saygısızlık olmasın diye ses çıkarmıyorsunuz. “Tabi, yani, saygı gösteriyorum” diyorsunuz. Ve bu insanlar adım adım bu noktalara geliyorlar. Sıra onlara geldiğinde, sonucu görüyoruz.

Başkası çıkıp “Hadislerden araştırdık, dünya 7000 yaşında” diyor. Ayıp olmasın diye bir şey demiyorsunuz. Sonra sıra onlara gelince “evrimciler maymundan geldik diyorlar o zaman muz verelim hahahah” diyorlar.

Bir başkası çıkıp “öldükten sonra ruhumuz kanatlanıp uçacak ve şarap içip turunç memeli kızlarla sonsuza kadar cinsel ilişkiye gireceğiz” diyor. Saygı gösteriyorsunuz. Sonra ateistim diyince “bunlar her şey tesadüfen oldu diyor aahahaahahah” diye 250 gramlık beyinleriyle dalga geçiyorlar.

Saygı zorla gösterilmez. Aptaldan saygı beklemeyin. Aptala saygı da göstermeyin. Bunu en iyi bu toplumda yaşayanların öğrenmiş olması lazım.