Yeter gösteriş yaptığın!​

Arada bir böyle mesajlar alıyorum.

13 saatlik uzun uçuşta oğluma oyun oynayabileceği, eşime ayaklarını uzatıp dinlenebileceği bir ortam sunmaktan dolayı mutluyum.

Business class kabininde yaş ortalaması 50'nin üzerinde. Bundan anladığım şey: Bunun bedelini ödeyebilir hale gelmek, geleneksel sektörlerde çok daha uzun zaman alıyor. Online işler yaptığınızda öne geçiyorsunuz.

Bu görüntüyü görünce “gösteriş yapıyorsun” diyenlere cevabım: “Evet, tam üstüne bastınız, amacım tam da bu.” Peki neden?

Aslında denklem benim açımdan bu kadar basit: Çağa uygun işleri öğrenip uygularsanız, karşılığını alırsınız. Atla deve değil, tüm enerjisini bahane bulmaya harcamak yerine çok çalışan herkes yapabilir.

Bu hayat tarzını hedefleyenlere ulaşmak istediğim için bu hayat tarzını sergiliyorum, bundan daha doğal ne olabilir? Ben de başkalarında görüp “ben de böyle yaşayabilmeyi hak ediyorum ve böyle yaşayabilmek için gereken yetenekleri edinmeliyim” diye diye bu noktaya geldim. İyi ki gösteriş yapmışlar, sayelerinde ben de bunları öğrenmeye karar verdim. Ve iki yıl yetti. Sadece iki yıl.

Tekrarlayayım… Kurduğum cümle şuydu: “Ben de böyle yaşayabilmek için GEREKEN YETENEKLERİ EDİNMELİYİM.” Öğrenmeden, çalışmadan olacağını hiç düşünmedim. Kolaycılar, tembeller, çocuk ruhlular Lamborghini görünce Lamborghini vaad edildiğini düşünmeye devam etsin, biz de kişisel gelişim için kendine yatırım yapmaya karar veren makul ve olgun insanlarla çalışıp kazanmaya devam edelim.

@tailopez’in kitap kulübünün bir benzerini yapıyoruz. Hafta içi her gün bir kitap özeti okuyacağız. Haftada 5, ayda 20, yılda 240 kitap!

Önce dikkat dağıtıcıları hayatımızdan çıkaracağız. Sonra meditasyon, olumlama gibi başarımızı garantileyecek yöntemleri her gün yapıp, online tabloya işaretleyeceğiz. Başkalarının da aynı tabloya isimsiz olarak işaret koyduğunu görmek, bizi grubun geri kalanına karşı sorumlu kılacak.

İstanbul seminerine yerinde ya da online katılanlara, temel program ücretsiz! Ayrıntılar bu gece geliyor. Semineri kaçırdıysanız hala www.istanbulsemineri.com adresinden kaydolup, yarından itibaren online izleyebilirsiniz.