Namukas LA: Padėkos Diena

Praėjo du mėnesiai nuo paskutinio blogo rašymo. Tiek daug visko įvyko, kad nebespėju rašyti. Puikiai suvokiu, kad geriau rašyti kuo dažniau ir po mažiau, bet kaip sakant vaško iš š…neišspausi. Na, bet regis pavyko pasikrauti batareiką per Padėkos savaitę, tai bandysiu apibendrinti kas įvyko per praėjusius du mėnesius.

Spalio pradžioje Los Angeles vyko Lietuvių Dienos, tai skyrėme laiko pasiruošimui ir planavimui. Kartu su LABA.LA [Lithuanian American Business Association] dėliojome programą bei galimus reportažus laidos “Labas Rytas Lietuva” vedėjui Ignui Krupavičiui ir jo operatoriui, nes pakvietėme atvykti į šventę, pamatyti lietuvių diasporos 34 metų įdirbį ir pasibūti Mažojoje Lietuvoje įsikūrusioje viename iš didžiausių pasaulio megapolių. Norime, kad Lietuva žinotų, kad intensyvus darbas ir tiltų tiesimas vyksta už Lietuvos ribų ir nėra “jų” ir “mes” — esame ta pati šeima, tauta, gentainiai. Tuo pačiu nemažai laiko skyrėme Lietuva 4 milijonai iniciatyvos pristatymui per LT dienas, ir labai puikiai praleidome laiką su ToBeLT komanda su Jurgiu Didžiuliu priešakyje. Namuko darbai liko nuošaly…

Po Lietuvių Dienų stipriai pajudinome darbus, nes spalio pabaigoje atvyko mano mamukas į svečius “pažiemoti” bei draugė Agnija trumpam pasisvečiuoti. Tai fokusavomės į dviejų kambarių paruošimą nuo langų užsakymo, sienų izoliacijos, gipso plokščių sudėjimą, špakliavimą, grindų šlifavimą. Tuo pačiu metu Rolandas dirbo prie vieno Alaus fabriko/baro atidarymo, tai varėm penkta pavara — iš ryto į darbus, po darbų namo darbai ir visi kiti likę projektai.

Mediena sienom ir lubom dėl izoliacijos — apsilankymai Home Depot darosi kasdienybė. Įdomu stebėti ir matyti kiek šeimų ir žmonių patys statosi, tvarkosi, Slėnis stipriai auga ir valosi…
Vata sienų izoliacijai — primena valgomą cukraus vatą iš vaikystės :-)
Termoso efektas — sienos puikiai užsandarintos, kad karštis neprasimuštų ir šiluma iš namo neišeitų — nebebaisios karščio bangos :-)
Vakarinė meditacija…Nušlifuotos grindys. Laikysime betonines…
Pagaliukų pasiruošimas lubų sandarinimui…
Gipso plokštės dėjimas — visiškas sumuštinis, kuris padės izoliuoti temperatūros pokyčius bei garsą…

Beliko tik pasitikti svečius ir paruošti vietą miegojimui :-) Kadangi langų reikėjo laukti apie mėnesį laiko, tai sudėjome laikinus “langus” iš plastiko. Gėris, kai svečiai nepriekaištingi :-)

Svečių kambarys [Ofisas], kuriame svečiavosi Agnija. Kad netrūktų oro, Rolandas padarė “orlaidę” :-) Tikra skautiška lovelė…
O čia Jono kambarys, kuriame dabar apsistojusi Mamukas — jau su naujai įstatytais langais — durimis.

Kitas didelis pasiekimas — pagaliau pavyko išrauti, supjaustyti ir atsikratyti nenormalaus dydžio padangos, kurią praėję šeimininkai naudojo kaip dekoraciją ale sodelį kieme. Nežinau ką jie rūkė, bet, kad ne su tuo galu mąstė tai faktas.

Mėnesio projektas pavyko! Su močiutės pagalba ir kantrybe pavyko Jonui ją supjaustyti ir jos atsikratyti.
Juodas darbas jaunimą puošia :-)

Dar vienas svarbus projektas — elektros panelės pakeitimas ir perkėlimas iš vienos sienos ant kitos, bei visų laidų suvedimas. Čia jau reikėjo rimtų profesionalų pagalbos. Rolando pažįstama chebrikė suvedė ir sudėliojo viską per dvi dienas. Vaikinai dirba kaip mašinos, net gražu matyti meistriškumą ir kokybę. Namo laidai lietė stogą, tai laidus pakėlė pagal visus miesto ir apsaugos reikalavimus. Nusprendėme perkelti elektros panelę ant kitos sienos, nes planuojame keistis langus ir plėsti langus-duris iki sienos pabaigos, kad turėti daugiau šviesos ir vaizdo gyvenamajam kambaryje.

Senoji elektros panelė
Naujoji panelė su iškeltais laidais

Mamukas kasdien šuršalino kieme, tai mano džiunglių neberasta. Kartu su Rolandu, taip išvalė ir iškirto medžius, kad kiemo neatpažint. Paruoštas kiemas tolimesnėm statybom ir naujų medžių sodinimui. Keletą kartų taip besimosuodami ir beraudami keletą kelmų ir kelis vambzdžius “parovė”, tai buvo reikalų Rolandui :-) O jei rimtai, tai kiemas atsinaujino, likę medžiai ir augalai lengviau atsikvėpė ir dabar galime džiaugtis pirmu derliumi…

Pirmas apelsinų derlius…Super saldūs ir skanūs…

Vakar susėdom visa šeimyna prie Padėkos stalo. Neįprastai šiltas lapkritis šiais metais. Valgėme Padėkos vakarienę su maikutėm po žvaigždėtu dangumi. Nepaprastai geras jausmas būti kūrėju ir patiems savo rankom kurti šią “vasaros rezidenciją”, pabėgimui nuo miesto triukšmo ir irzulio, pasibuvimui su savim ir savo mylimom sielom.

Pilnatis savo grožyje…
Odisėja saulėlydžiui…

Per artimiausias savaites iki Kalėdų planuojame galutinai pabaigti miegamuosius “headquaters”. Žingnis po žingsnio į priekį :-)

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.