Ben Elif, bugünkü Medium yazım Bitcoin Hesabı Açma ve Binance Güvenilir mi başlığı altında :) O halde uzatmadan Binance Güvenilir mi bir bakalım :)

Image for post
Image for post

Geçmişten günümüze bitcoin hareketliliği ile birlikte Binance gibi coin borsaları da hareket kazandı ve üste çok doğru çok büyük bir ivme yaptı. Hal böyle olunca Binance gibi bitcoin borsası yatırımcıların ve Binance gibi para borsaları aracılığı ile para değerlendirmek isteyenlerin ilk duraklarından biri haline geldi. Binance gibi Kripto para borsaları aracılığı ile coin alıp satmak ya da bu borsalarda yatırım yaparak paralarının değer kazanmasını isteyen borsacılar bu alana yönelirken akıllarına ilk gelen binance güvenilir mi gibi sorular oluyor. Medium.com’da yazdığım bu yazıda binance güvenilir mi ve sebebi nedir bundan bahsedeceğim. Coin borsaları arasında 2020 yılında en güvenilir olan Binance bana göre. İşte sebebleri…

Dünya üzerinde birçok coin borsası var. Kripto para borsaları arasında en güvenilir denildiği zaman Türkiye’de ilk akla gelen Binance oluyor. Binance bitcoin borsaları denildiği zaman da kripto para borsaları denildiği zaman da ya da coin borsaları denildiğinde de akla ilk gelen borsa. Çünkü Türkiye’deki popülerliğini koruyor. Türkiye’de kripto para borsası arayanların ilk tercihi her zaman Binance. Peki neden Binance tercih ediliyor ve Binance güvenilir mi? Gelin bunlara birlikte bakalım…

Binance’de SMS doğrulaması var. Yani giriş sırasında SMS doğrulaması yapmanız gerekiyor. Ayrıca sistemde robot doğrulaması olduğundan biri sizin hesabınızı ele geçirmek istese de ele geçiremiyor. Bu da Binance’yi çok güvenli bir bitcoin borsası yapıyor diyebiliriz. Çift doğrulama yöntemi de mevcut. Hem sms ile doğrulama hem de Google doğrulama yöntemi var. Yani biri ele geçirmek istediği zaman bu güvenlik önlemlerini geçmek zorunda. Türkiye’de çok popüler olmasının başlıca sebeplerinden biri bu.

Binance’nin 1000'den fazla çalışanı var. Bu da çok büyük bir firma olduklarına ve kendilerini kanıtladıklarına en basit örneklerden biri. Bu yüzden çok tercih edilen coin borsaları arasında yer alıyor diyebiliriz.

Binance 2019 yılının en çok kullanılan spot borsası. Yani bitcoin borsaları arasında 2019 yılının en çok kullanılan borsası Binance diyebiliriz. Bu da Binance’yi çok güvenilir borsalardan biri yapmaya devam ediyor.

Binance’nin son verilerine göre bitcoin hacmi 24 saatte 3.5 milyar dolar. Bu rakam birçok borsanın yüzlerce katıdır diyebiliriz. Eğer güvenilir bir kripto para borsası olmamış olsaydı bu kadarı da olmazdı diyebiliriz.

Paribu’ya göre 140 kat 24 saatlik hacmi olduğu biliniyor. Yine bu kriter de Binance’yi güvenilir bir borsa yapıyor.

Binance’nin sitesine girdiğinizde Yahoo Finance gibi birçok logo göreceksiniz. Bu üyelikler ve görseller de Binance’nin ne kadar güvenilir bir firma olduğuna en iyi kanıttır diyebiliriz.

Peki Binance’ye nasıl üye olunur?

Daha fazla güven aramanıza gerek kalmadığını düşünüyorum. Binance’ye üye olmak için tek yapmanız gereken alttaki bağlantıya tıklamak.

TIKLAYIN VE HEMEN ÜYE OLUP BAŞLAYIN :)

BU ARADA BU BAĞLANTIDAN ÜYE OLDUĞUNUZDA %10 DA SİZ KAZANMAKTASINIZ. YANİ İŞLEM YAPTIĞINIZDA KOMİSYON ORANINIZ %10 KADAR DÜŞECEK. FAKAT BU BAĞLANTIDAN ÜYE OLMANIZ GEREKİYOR BUNUN İÇİN.

En iyisi her zaman en güvenilir olanıdır :)

Bitcoin hesabı açma işlemini sizler için adım adım anlatacağım. Böylece daha önce hiç bitcoin hesabı açma işlemi yapmayanlar için yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Bitcoin hesabı açma işlemi aslına bakarsanız o kadar da zor bir işlem değil. Bitcocin hesabı açma işlemi için bir adet telefona ihtiyacınız var diyebiliriz. Bu telefon yerine tablet de olabilir, bilgisayar da. Bu noktada önemli olan tek şey bitcoin hesabı açma işlemi için bir de internete ihtiyacınız olması :)

Tarayıcınız üzerinden bitcoin hesabı açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin hesabı açma işlemlerini adım adım anlatacağım. Böylece bitcoin hesabı açma konusunda oldukça yeterli bilgi vermiş olacağım ve basit bir şekilde bitcoin hesabı açma işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

O halde yine fazla uzatmadan bitcoin hesabı açma nasıl yapılır hemen anlatmaya başlıyorum. Böylece bir bitcoin hesabı açıp kolayca bitcoin alıp satabileceksiniz. Bitcoin hesabı açma işlemlerini alt bölüme sırayla yazıyorum.

1- Kayıt Bağlantısına Gidin

Bitcoin hesabı açma işlemi için ilk olarak kayıt bağlantısına gitmeniz gerekmektedir. Böylece bitcoin hesabı açabileceksiniz. Kayıt bağlantısına tıkladıktan sonra bitcoin hesabı açma işlemine başlayabilirsiniz.

TIKLAYIN VE KAYIT BAĞLANTISINA GİDİN.

Kayıt bağlantısına gittikten sonra alt kısımdaki ekranı göreceksiniz. Bu ekranda bilgileri doldurarak bitcoin hesabı açabilirsiniz.

Bitcoin hesabı açarken eposta hakkında bilinmesi gerekenler:

Bitcoin hesabı açma işlemi sırasında eposta adresinizi asla unutmayacağınız bir eposta adresiniz olarak girin. Eğer bitcoin hesabı açarken eposta adresini unutursanız ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı şekilde sadece eposta adresinizin şifresini de asla unutmamalısınız. Yüklü paralarla işlem yaparsanız bunlar sizin banka şifreniz gibi bir şey olacak. Olmazsa olmazlarınız diyebiliriz. Çünkü bitcoin hesabında aşırı güvenlik önemleri yer aldığından bitcoin hesabınızı açsanız dahi bu tür bilgileri unutursanız erişiminizi kaybedersiniz ve bitcoin hesabınızı geri alma şansınız bulunmaz.

Bitcoin hesabı açarken şifre hakkında bilinmesi gerekenler:

Bitcoin hesabı açma işlemi sırasında şifrenizi hem harflerden hem sayılardan hem de ünlem, nokta ve benzeri karakterlerden oluşturmalısınız. Harf kullanacaksanız mutlaka büyük küçük harf karışık olarak bir şifre belirlemelisiniz. Böylece bitcoin hesabınız çok daha güvenli olacak ve şifrenize erişmeleri neredeyse imkansız noktasına gelecek.

Zaten bitcoin hesabı açtıktan hemen sonra iki adet güvenlik duvarı koyabilirsiniz. Bunlardan biri telefonunuza onay mesajı gelmesi. Diğeri ise giriş yapabilmek için epostaya kod gelmesi. Bitcoin hesabı açarken güvenlik önlemlerini maximum seviyede tutmanız sizin her zaman yararınıza olacaktır.

Image for post
Image for post

2- Güvenlik Doğrulamasını Tamamlayın

Bitcoin hesabı açarken karşınıza birleştirmenizi istediği bir puzzle çıkacak. Bu puzzle parçasını doğru birleştirerek güvenlik adımını geçmeniz gerekmektedir. Bu güvenlik önlemi sayesinde sistem botlara karşı korunur ve seri hesaplar açılamaz. Bu da bitcoin hesabı açanların hesaplarını sürekli güvende tutar.

Ekran aşağıdaki gibidir. Bu ekranda parçayı doğru olarak birleştirmeniz gerekmektedir. Defalarca hata yaparsanız bitcoin hesabı açmanız engellenir. Bu nedenle bitcoin hesabı açma işlemi sırasında defalarca hatalı birleştirme yapmamanızı öneririm.

Image for post
Image for post

3- Giriş Yapın

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık bitcoin hesabı açmış olursunuz. Bundan sonrasında yapmanız gereken açtığınız bitcoin hesabına giriş yapmak olacaktır. Artık bitcoin hesabınıza giriş yapabilir, bitcoin alabilir ve satabilirsiniz. Bu konuda da gerekli bilgileri paylaşacağım. İlk olarak ekstra güvenlik önlemlerinizi nasıl alırsınız bunlara değinmek istiyorum. Bitcoin hesabı için güvenlik her şeyden önce gelir :)

Bitcoin hesabı için güvenlik önlemleri nasıl alınır?

Bitcoin hesabı açma işlemini tamamladıktan ve giriş yaptıktan sonra öncelikle alttaki fotoğrafta yer alan “Güvenlik” bölümüne tıklayın. Bitcoin hesabı açma işlemi bittikten sonra giriş yaptıysanız bu bölümü ekranın sağ kısmında göreceksiniz. Sarı olarak gördüğünüz simgenin üzerine gelirseniz bu pencere karşınıza çıkar.

Image for post
Image for post

Güvenlik bölümüne giriş yaptıktan hemen sonra hemen alttaki görselde yer alan bölümleri ayarlamanız gerekmektedir. Böylece bitcoin hesabınız artık güvenli bir hale gelecek.

Google doğrulama ve SMS doğrulama bölümlerini aktif hale getirip onaylarsanız artık bitcoin hesabınıza SMS ya da Google doğrulama olmadan şifrenizi bulsalar dahi kimse erişemez. Bu da güvenle işlem yapmanıza olanak tanır.

Image for post
Image for post

Google doğrulama ve SMS doğrulama bölümleri bitcoin hesabınızda açık olarak ayarlandıysa artık bitcoin hesabı açma işleminin güvenlik adımlarını da tamamlamış oldunuz demektir. Bundan sonrası için bitcoin hesabı üzerinden bitcoin nasıl alıp sattığınızı anlatacağım.

Bitcoin nasıl alınır ve nasıl satılır?

Ekranınızın sol üst bölümünde bulunan Kripto Al bölümünün üzerine gitmeniz gerekmektedir. Bu pencere bilgisayarda aşağıdaki gibi üzerine geldiğiniz anda açılır.

Image for post
Image for post

Bu pencere açıldıktan sonra tek yapmanız gereken Kredi / Banka Kartı kısmını seçmek ve bu kısmı seçtikten sonra da diğer yapmanız gereken altta yer alan ekranı doldurmak.

Ben 100 TL değerinde bitcoin almak istediğim için 100 yazdım. Örnek:

Image for post
Image for post

100 yazdıktan sonra bana bunu anlık kur üzerinden bitcoine dönüştürdü. Eğer bitcoin değil de başka coinler alacaksanız da Coin bölümüne tıklayıp almak istediğini başka coinler seçebilirsiniz.

Bu şekilde bitcoin hesabınıza coin yüklemek istediğinizde karşınıza doğrulama ekranı çıkabilir. Bakınız:

Image for post
Image for post

Şimdi doğrula butonuna tıklayarak sizden istenen bilgileri doldurursanız hesabınız anında onaylanır. Bu işlemi direkt olarak yükleme yapmak isteyenler kullanmaktadır.

Kitaplar her zaman yol gösterir.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store