Update č. 3: Americká zábava

Z britské kolumbie a národních parků Kanady jsme bohužel museli předčasně odjet. Předtím jsme ale ještě stihli vyjet na loďce na jezero Vermilion Lake i vyzkoušet místní termální prameny.

Aktuálně v Kanadě probíhá na 800 lesních požárů a tak míra znečištění vzduchu a všudypřítomného kouře zamezila jakýmkoliv výhledům a pohodovému kempování.

Po 5 dnech jsme si záměrně vybrali jinou (neznámou) trasu a pomalu se vydali na cestu směr USA. První zastávkou bylo malé ale hezky vybavené městečko Fairmont, kde jsme si večer dali tu největší porci zmrzliny, ráno to nejsladší kafe (bez cukru!) a prošli si místní trhy. Cestou směr hranice jsme náhodou narazili na historické území Fort Steele. Základy téhle osady se datují k roku 1865 a díky rozmachu zlaté horečky byla v roce 1895 už pořádně velkou komunitou. Na 60 budov zůstávalo zachováno, opraveno nebo zrekonstruováno (hospody, hotely, zubař, holič i škola nebo kostely) a my jsme tak měli i díky hercům představujícím tehdejší život pocit, že jsme se objevili v dobách minulých.

Po překročení hranic jsme zůstali v nejbližším městečku a za jeho okrajem našli free kemp, kde se podávalo tradiční vybrané menu Šéfkuchařky Ely a kde jsme nakonec i zakotvili přes noc.

Na úterý jsme zvolili typicky americkou rodinnou zábavu a vyrazili do místního lunaparku, kde za 50 dolarů na den můžete vyzkoušet desítky atrakcí a horských dráh. Z naší nejoblíbenější přikládáme fotografii. :)

A navíc jsme si založili blog. Všechny naše cestovní zápisky tak najdete pohromadě tady: www.bit.ly/Paliskacestuje

#paliskacestuje

Like what you read? Give Eliska Krajickova a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.