Google algoritmo atnaujinimas mobiliąjai paieškai: Armagedonas arbatos puodelyje

Panika

Nuo 21 / 04 / 2015 Google į gyvenimą paleidžia vieną iš savo paieškos sistemų atnaujinimų, kuris tiesiogiai turės įtakos mobiliosios paieškos rezultatams. Kadangi šiandien Lietuvos portalai nupiešė šį atnaujinimą kaip armagedoną (“mobiliagedoną”) bei išprognozavo smulkiųjų verslų žlugimą, norėčiau kyštelti savo trigrąšį.

Realiai, tai mažiems verslams šakės, o dideliems — kombainai ir grėbimo technika. Ne, juokauju. Realybė ta, kad nėra čia jokios tragedijos visiškai.

Kas yra žinoma apie šį Google paieškos algortimo atnaujinimą:

 • Google algoritmų atnaujinimus daro nuolat, o apie šį pranešė dar prieš pora mėnesių. Tad tie, kas domisi digital dalykais (obviously — ne Delfi žurnalistai), žinojo apie tai seniai.
 • Pagrindinis šio algoritmo efektas bus m o b i l i ą j a i p a i e š k a i. Mažiau skaitmeninėje erdvėje patyrusiems paaiškinu: tai paieška, kuri atliekama mobiliuoju įrenginiu (telefonai, planešėtes, nešiojami įrenginiai). Paieškoms, kurios atliekamos įprastu kompiuteriu, įtakos tai neturės. Bent jau Google atstovai taip sako.
 • Google paieškos algoritmas domėn ima daugybę faktorių (sako, kad daugiau nei 200). Tad naivu tikėti, kad mobilios versijos patogumas vartotojui turės masinę įtaką. Kažkokią, be abejo, turės. Bet man tai primena Google Authorship atnaujinimą, po kurio buvo kilęs masinis haipas kurtis G+ profilius.

5 paprasti patarimai, kaip elgtis šioje situacijoje:

 1. Nepanikuoti. Rimtai. Suaugę žmonės esate, susiimkite.
 2. Įvertinkite kokią dalį Jūsų svetainės lankytojų sudaro mobilus srautas. Lietuvoje tai dažniausiai ašaros (sako, būna malonių išimčių), nuo 30% iki 10% (Kodėl? tai jau atskira tema). Užsienyje (globalūs ir tarptautiniai verslai) — priklauso nuo puslapio, tikslinės auditorijos, segmento, šalių, į kurias orientuotos paslaugos.
 3. Įvertinę srautus, įvertinkite konversijas ar įtaką tikslams, kurią daro mobili auditorija. Dažnai pasitaiko, kad mobilūs srautai konvertuojasi kiek prasčiau, nei vartotojai su įprastais kompiuteriais.
 4. Įvertinę srautus ir jų įtaką Jūsų verslui, galite priimti sprendimą ar Jums verta nervuotis ir skubiai investuoti į svetainės pavertimą “mobile user friendly” ar tai bus būtinas, bet ne aukščiausio svarbumo, veiksmas ateityje.
 5. Variantai, kaip išspręsti pritaikomumą mobiliems įrenginiams yra du ir abu jie tinkami šiuo atveju:
  a. Mobili svetainės versija
  b. Responsive technika paruošta svetainės versija

TL/DR arba apibendrinimas

Reziumuojant reikia pasakyti, kad šis bei tolimesni Google paieškos algoritmo atnaujinimai bus nukreipti į vartotojo patirtį. Tai reiškia, kad vartotojas turi vienodai gerai jaustis tiek įprastinėje, tiek mobiliojoje svetainės versijoje. Kas, man atrodo, yra elementarus, sveiku protu suvokiamas dalykas. Anksčiau ar vėliau, kiekviena svetainė turi tapti patogia, nepriklausomai nuo įrenginio. Ir tai turi vykti ne dėl Google paieškos algoritmo atnaujinimų (well, truputį ir dėl jo), bet dėl vartotojų, kurie yra visų interneto verslų duona ir sviestas, patogumo.

Tad šalin paniką ir pirmyn kurti puikias paslaugas bei produktus, kuriuos remkite naudingu ir patogiai patiekiamu turiniu.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.