İnsanların evden ek iş arayışlarına en iyi cevap veren yöntemlerden bir tanesi de anket doldurma siteleri vasıtası ile para karşılığında anket doldurma işidir. Belki de en çok denenen ek gelir yöntemlerinden bir tanesi olduğunu da söylemek doğru olacaktır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte şirketler kamuoyu araştırmalarını anket şirketleri üzerinden yapmaktadırlar. Böylelikle çok sayıda insana kısa sürede ulaşmak mümkün olduğu için araştırma kitlesi de çok büyük olmaktadır. Bu da araştırma yapan şirketler için son derece verimli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Nasıl Anket Doldurulacağını Anlatan Yönlendirmeler Var Mı?

Anket doldurma işini bir kazanç olarak görmek isteyenler için anket doldurma tekniklerini ayrıntıları ile anlatan ve açıklayan, püf noktaları ve yapılması gerekenleri anlatan kitaplarda bulunmaktadır. Bazı anket doldurma sitelerinde belirli ücretler karşılığında bu kitaplara sahip olmak mümkündür. Bu kitaplar sanal ortamda okunabilen digital kitaplar olup içeriklerinde üye olunabilecek anket doldurma sitelerini de tanıtan açıklamalar bulunmaktadır. Böylelikle bu işi bir kazanç kapısı olarak düşünen kişilere doğru bir yönlendirme yapabilmektedirler. Bu konuda bilgi sahibi olmak sadece dijital kitaplar ile değil anket doldurma videolarının yardımı ile de gerçekleşebilmektedir. İnternet arama motorları yardımı ile sizlere doğru yönlendirme yapabilecek materyallere ulaşmanız oldukça kolay olmakta ve sizlere yön göstermesi açısından da son derece faydalı uygulamalardır.

Türkiye’de faaliyet Gösteren Anket Doldurma Siteleri

Anket doldurma siteleri içerisinde nakit ödeme yapması konusu ayrı bir ayrıntıdır. Yabancı anket doldurma siteleri genellikle nakit olarak pay pall sistemini kulanarak kullanıcılarına ödeme yapmaktadırlar. Tabi burada da önemli bir ayrıntı yabancı anket doldurma sitelerinin hangi ülkelere ödeme seçeneğinin olduğu konusudur. Öncelikle bunun dikkate alınması emeklerinizin boşuna gitmemesi açısından önemlidir. Yani üyelik gerçekleştirerek anket doldurmaya başladığınız yabancı sitenin ödeme yapılabilen ülkeler seçenekler,inde Türkiye’nin de adının geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde doldurduğunuz anketlerin ücretlerini almanız mümkün olmamaktadır.

Anket doldurma Türk sitelerinin bir çoğu anket doldurma karşılığında para değil hediye çeki vermnektedir. Tabi ki nakit ödeme yapan siteler de mevcuttur. Bunun araştırlması ve öyle işe başlanması çok daha uygun olacaktır. Çalışmaya başladığınız anket doldurma sitesinin sayfasında pay pall işaretini görmeniz ödeme güvenliği açısından son derece yerinde olacaktır. Anket doldurma Türk siteleri içerisinde örnek verilecek sitelere bakarsak, Myiyo Tr, Valued Opinions Tr, Fikir Pazarı Tr, Global Test Market Tr, GFK Tr gibi isimleri saymak mümkündür.

Bu siteler en çok tercih edilen ve kullanıcıları tarafından anket doldurma yorumlarında olumlu yorumlar alan Türk sitelerinden en çok tercih edilenleridir. Sizlerde bu işe başlarken internette geniş bir araştırma yaparak öncelikle konu ve işin işleyişi, ödeme şekilleri, anketlerin size geliş sıklığı ve sayısı gibi konularda bilgi sahibi olmalısınız. Her işin olduğu gibi bu işinde bazı sıkıntılı durumları söz konusu olabilmektedir. İnsanların emeklerinin sömürülmesi ya da anket doldurma siteleri üzerinden paylaştığınız bilgilerin üçüncü kişilerin eline geçmesi ve kötüye kullanılması sonucu mağdur olunan istenmeyen durumlarla karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Bu gibi durumları ekarte edebilmek için öncelikle detaylı bir araştırma yapılması kullanıcılar açısından son derece avantajlı olacaktır.

Anket Doldurarak Zengin Olmak Yalan!

Anket doldurma yalanı diye bir şey var mı derseniz anket doldurarak büyük meblağlar kazanma yalanının var olabileceğinden bahsetmek doğru olacaktır. Çünkü sadece anket doldurarak bu büyük meblağlar kazanılıyor olsa zaten kimse işe gidip çalışmayı tercih etmez herkes harıl harıl anket doldurarak köşeyi dönerdi. Bu tarz tuzaklara düşmemek emekelrinizin boşa gitmemesi ve boş hayallere kapılmamanız açısından önemli bir ayrıntıdır. İnternet üzerinden anket doldurma sitelerini ve kullanıcı yorumlarını hatta kendi sitelerinde değil tarafsız forumlarda yapılmış yorumları dikkatle incelemeniz sizin yaranıza olacaktır.

Dediğimiz gibi bir çok türk anket doldurma sitesi anket doldurma karşılığında zaten para ödemek yerine hediye çeki vermeyi tercih etmektedir. Yabancı sitelerinin bazılarının Türkiye ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Ve yine bazı yabancı anket siteleri de sizlere başlangıçta bir iki anket gönderip devamını getirmemektedir ve dolayısı ile sizde kotayı dolduramadığınız için ödeme alamazsınız. Bu ayrıntıların çok iyi araştırılması ve detaylı bir araştırma yapıldıktan sonra bu işe giriş yapılıp yapılmayacağına karar verilmesi sizler açısından çok daha uygun olacaktır.

#internettenParakazanma http://emredal.net/blog/anket-doldurarak-para-kazanmak-mumkun-mu