NBA Normal Sezonun En Başarılı 5 Oyuncusu

NBA’de herkesin merakla beklediği Play-Off dönemi başladı. 82 maçlık bu uzun maratonun en başarılı 5 oyuncusunu seçtik.

5. Kemba Walker (Charlotte Hornets):

Doğu Konferansı’nı 6. sırada bitirerek Play-Off biletini cebine koyup 3. sıradaki Miami Heat ile eşleşen Charlotte Hornets’in şüphesiz en çok dikkat çeken oyuncusu Walker’dı. Normal sezonda takımını yalnızca 1 maçta yalnız bırakarak bu alanda da taraftarlarını sevindiren Walker, maç başına 20.9 sayı ve 5.2 asist ortamalarıyla göz doldurdu.

4. Damian Lillard (Portland Trail Blazers):

Portland Trail Blazers’ın beklenenin üzerinde bir performans gösterip Batı Konferansı gibi güçlü takımların bulunduğu bir ortamda sezonu 5. sırada tamamlamasında en büyük pay sahibi Damian Lillard oldu. Maç başına 25.1 sayı ve 6.8 asist ortalamasıyla oynayan Lillard, C.J McCollum ile takımını Play-Off’a sokmayı başardı.

3. Kawhi Leonard (San Antonio Spurs):

2014 Play-Off Finali MVP’si ödülüyle beraber yakaladığı ivmeyi o günden bu yana taşımayı başaran Leonard, San Antonio’nun başlattığı değişim sürecinin yükünü taşıyabileceğini bu sezonki performansıyla bir kez daha göstermiş oldu. Maç başına yakaladığı 21.2 sayı ve 6.8 asist ortalamalarının yanı sıra takımına sağladığı defansif katkı ve yüksek üçlük yüzdesiyle Spurs’ün vazgeçilmez isimlerinden biri oldu.

2. Paul George (Indiana Pacers):

Sezon başında Play-Off’a kalma şansı düşük gösterilen takımlardan olan Indiana Pacers’ı adeta sırtına alıp Doğu Konferansı’nı 7. sırada bitirmesini sağlayarak pek çok kişinin saygısını kazanan Paul George, kendisinden beklenenin de üzerinde performans sergiledi ve maç başına 23.1 sayı, 7 ribaund ve 4.1 asist ortalamalarını yakaladı.

1. Stephen Curry II (Golden State Warriors):

Bu adam bir blog yazısında anlatılmamalı. Her basketbolseverin en az 1 kez canlı izlemesi gereken Curry, hafızalardan silinmeyecek bu rekor sezonunun baş aktörü ve normal sezonun MVP’si oldu.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.