2018 ve Ötesi…

Gelecek, biraz da geçmişimizle kurduğumuz derin bağlarda saklı değil midir?

Kurumsal şirketlerde uzun yıllar geçirdim; birçok farklı rolde çalıştım. Ama her zaman yeni ürün/servis geliştirmekten, yenilikçi bir fikri hayata geçirmekten çok zevk aldım. Sonra 2016 yılı biterken, başıma bir taş düştü ve yeni bir rüyaya uyandım.

İpleri artık kendi elime alma zamanı gelmişti!

Çok sevgili eski yöneticim, dostum ve artık, ortağım @yigitkulabas ile şirketlere ‘stratejik inovasyon ve tasarım’ alanında hizmet sağlayacak @redesignbiz şirketini kurduk. İnanıyorduk ki, iş dünyasında Tasarım’ı, sadece görsel veya endüstriyel alanda değil; stratejiden, yeni ürün geliştirmeye, pazarlamadan, iş fikri doğrulamaya kadar bir çok alanda kullanabilir; bu sayede inovasyonu daha kalıcı ve tekrarlanabilir kılabilirdik.

Ne mutlu ki 2017’de bir çok global ve yerel marka ile hayallerimiz birleşti. Design Thinking, Service Design, Experience Design, Business Design, Experiment Design, System Design alanlarında geliştirdiğimiz/kullandığımız farklı araç ve methodlar ile Arçelik’ten Acıbadem’e, Ericsson’dan, ING’ye, KOBİL’den TEB’e bir çok marka ile projeler hayata geçirdik. 2018 için hayallerimiz şimdiden 2017’yi ikiye katladı bile :)


Şimdilerde ise yeni bir hayalin peşinden daha koşuyorum. Bu sefer şirketlerin değil, bireylerin faydalanabileceği bir ürün geliştirmek için çıkıyoruz yola.

Hayatımız aslında yaşadığımız çok özel AN’ların bir bütünü. Düğünler, bebek doğum ve doğum günleri, yıldönümleri, özel kutlamalar, güzel AN’lar biriktirmek için tekrarı olmayan eşsiz fırsatlar.

Peki bu fırsatları iyi kullanabiliyor muyuz? Bu AN’ları güzelleştirecek, zenginleştirecek daha neler yapabiliriz? Canlı performanslarıyla AN’larımıza değer katabilecek müzisyen, orkestra, DJ, fotoğrafçı, palyaço, sihirbaz gibi profesyonellere kolayca ulaşsak, işini iyi yapan ve bütçemize uygun bu yetenekli insanları etkinlikliklerimize güvenle dahil edip, biz özel AN’larımızın keyfine baksak?

gigbi.com ile bu mümkün olabilir :) Ortağım @mustafasolum; melek yatırımcımız @yigitkulabas ile birlikte fikrimizin “Problem/Solution Fit” aşamalarını doğruladık. Bakalım “Market Fit”i başarabilecek miyiz? Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz :) @gigbi