Neden tanrıya inanamıyorum
Uzay Kalemdar
6.5K119

Avustralya kıtasındaki medeniyetin İngilizlerin kurtulmak için yolladığı kürek mahkumları ile oluşturulduğu örneği daha büyük bir medeniyetin ilkel aborjinlerle neler yapabildiğinin ve değişimin kanıtıdır.

Nuhun gemisi hikayesi bir yerlerden taşındığımız bilinç altı masalı, Cehennem tanımı ilk insanların geldiği zamandaki felaketlerin ateşlerin yoğun olduğu dünyanın tarifi, Cennet ise çölden başka bir şey görmeyen insanların ayaklarımızın altında akan ırmaklar ve yemyeşil doğa hasreti olamaz mı??

Bizler başka dünyalardan felaketten kurtulmuş bir neslin devamı gibiyiz. Geldiğimizden bu güne kadar izlenmeye devam ediyoruz ve tarihsel olarak baktığımızda çeşitli yardımlar aldığımızda gerçektir. O dönem yaşayan insanların helikopter gibi uzay aracı gibi elektrik üreteci gibi çizimleri de bunun kanıtı değil mi?

yazıdaki düşüncelerinize örneklere ve açıklamalı karşılaştırmalarınıza aynen katılıyorum. Ayrıca bir kaç konuda hiç düşünmediğim vurucu sorgusal eleştirileriniz için de teşekkürler..

Guruplar halinde yaşayarak savunma mekanizması geliştirmiş insanoğlu bu kaba kuvvete yeni çağda birde RANT eklemiştir. Kabile-Devlet-Parti-Din hepsi gurup gerekçesi zaten..

Yinede büyük kitlelerin tamamını bilimsel bilgi ile donatamamanın ve beşeri hukukla zapt-ı rapt edememenin zorluklarını düşünürsek doğru ve anlamlı bir DİN inancının bir yerlerde kalmasında toplumsal huzur açısından yararlı olacağını düşünüyorum:)) Sizce??