YouStartup ile Karış Karış Anadolu

YouStartup; eğitimler, workshoplar ve konferanslar ile girişimcilik ekosistemini Anadolu ile buluşturma, ekosisteme yeni girişim ve girişimciler kazandırma hedefiyle kuruldu.

Gaziantep’in ardından ikinci etkinliği 4 Mart 2017 tarihinde Denizli’de gerçekleştirdik. YouStartup Denizli Pitching Challenge adını verdiğimiz etkinlikte 5 Startup, 4’er dakikada girişimlerini yatırımcı ve mentörlere anlattılar. 5 girişimci ise elevator pitching ile fikirlerine feedback alma şansını yakaladılar.

Pamukkale Teknokent’te gerçekleştirdiğimiz etkinliğe açılış konuşmasının ardından Projemetre’nin kurucusu Basar Kaya nın Kamu Hibeleri ve Fonları sunumu ile başladık. Ardından Startup Hukuku’nun kurucu ortakları olarak Okan Şencan ve Mümtaz Hacıpaşaoğlu fikirden exite uzanan süreci özetleyen Startup Hukuku |101 eğitimini gerçekleştirdiler.

Yatırım ve Fonlar Paneli

Yatırımcı panelinde melek yatırımcı Mert Erkol, Sankonline ‘dan Venture Capitalist Esranur Kaygin, Keiretsu Forum yatırımcı ilişkileri direktörü gunce onur farklı perspektiflerden girişimcilerin fonlanmasını tartıştı.

Ekim Nazım Kaya ise Skype ile bağlanarak lifehacking tadında konuşması ile zihin açıcı tespitlerde bulundu.

Yoğun ilgiyle geçen Pitching Challenge değerlendirmeleri sonucunda dereceye giren ekipler, Caddede Ne Var, Mumbara ve YEF oldu. Sponsorlarımızın (Radore, PayU, Webtures, Sendloop, Netinternet, Projemetre, StartupHukuku) sağladığı desteklerle girişimlerini hızlandırıcı hizmetlere erişim imkânı buldular.

Finalde seçtiğimiz girişimlere gelince;

Caddede Ne Var, güncel broşür ve kampanyalardan haberdar olmanıza imkân sağlayan bir platform.

Mumbara, öğrencilerinin alışverişlerinden finansal kazanımlar elde etmelerini sağlayan bir mobil uygulama.

YEF, yurt dışı eğitimi karşılaştırmalı olarak buluşturan bir platform.

Mutlu Son

YouStartup olarak Anadolu’da etkinliklerimize heyecanla devam edeceğiz.

Bir fikriniz var ama nasıl sorusuna yanıt bulamıyor iseniz konferanslarımıza katılın. Bir girişiminiz var ve yatırımcılarla tanışmak istiyor iseniz konferanslarımıza katılın. Bir yatırımcı veya mentör iseniz bize katılın ve birikimlerinizi bizimle birlikte Anadolu’ya aktarın.

Kısacası ekosistemin neresinde olursanız olun, değer katmak istiyorsanız bize katılın!