Merhaba ben Erdem Nohutçu. Kendi halinde finansal piyasalarda algoritmalar geliştiren, dataları yorumlamaya çalışan bir yazılım mühendisiyim.

AncBot Nedir?

AncBot Portal

Bir web app olarak kripto piyasalarında Binance borsasında bulunan yaklaşık üç yüze yakın altcoini ve Bitcoini belirli aralıklarla tarar. Tek bir sayfadan bütün piyasa hakkında fikriniz olur. Dilerseniz istediğiniz paritenin detaylarına girerek otomatik teknik analiz verilerini görebilirsiniz. Biraz ekran görüntüleriyle anlatımı güçlendirmek istiyorum.

Portala giriş yaptığımızda bizi bu ekran karşılıyor. Buradan istediğiniz aramayı yapıp direkt tek bir coine hızlıca ulaşabilirsiniz. İnceleye tıklamanız yeterli.

Karşımızda Bitcoinin bireysel analiz sayfası. Eğer günlük işlem yapmayı planlıyorsanız kısa vade, alıp biraz beklemeyi düşünüyorsanız diğer vadeleri seçiyorsunuz. Aşağıda da genel bilgileri mevcut. Ancbot Forecaste ayrıca değineceğim. Kısaca şöyle özetleyebilirim gece 03.00'dan ertesi gece 03.00'a kadar geçirilecek günün hangi yönde olacağını tahmin eden bir algoritma.

Ben biraz alıp beklemek istiyorum. Orta vadeyi seçtim. Nerden almalıyım? Dirençte mi şu an? Yoksa destekte mi? Kısacası buradan alınır mı gibi sorularım mevcut. İstediğim detayları seçiyorum ve ileri tuşuna basıyorum.

Bu veriler bana tablo olarak mı gelsin yoksa görsel olarak mı? Görsel olarak tercih ediyorum grafik üzerinde görmek için. Sonucu göster diyorum.

Yeni açılan sayfada karşıma böyle bir görsel çıkıyor. Şu an en yakın alınabilecek nokta 60344$ gibi duruyor. 62887$ direnç gözüküyor. Orayı kırarsa belki o zaman alabilirim gibi kendi yorumumu yapmış oldum. Fakat asıl ana destek 50000$–54000$ aralığı olduğunu unutmamak lazım.

AncBot Portal > Coin Listesi

Binance spotta bulunan bütün coinlerin detaylarını görebilirsiniz. Trend bölümü orta vadeye göre belirtilmektedir.

AncBot Portal > Teknik Coin Listesi

RSI değerleri, MACd son sinyalleri, Ancbot indikatör son değeri, trend gibi değerleri gösterir.

AncBot Portal > Son Aktiviteler

Tarama sonuçlarını aktif ve canlı olarak görebileceğiniz sayfa.

AncBot Forecast

Görselde gözüken indikatör AncBot Oscillator verilerini analizleyip geçmişte aynı veriler oluştuğunda ertesi gün mum eksi kapattıysa -1, artı kapattıysa +1 olarak geçmiş datalarda bir toplama işlemi yapar. Elde ettiği sayı 0 dan büyükse önümüzdeki günün yükseliş ile geçeceği istatistiği daha yüksektir. Gün içerisindeki düşüşler alım fırsatı olacaktır. Tam tersi durumda ise yani elde ettiğimiz sayı 0 dan küçükse o gün mumum güçsüz olacağı istatistiği daha yüksektir. Yükselişler satış fırsatı olacaktır. Bu istatistik gece açılış mumundan(03.00 TSI) ertesi gün kapanış mumuna kadar(03.00 TSI) 24 saat için bir tahmindir.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Sorularınız olursa bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Software Engineer