Yazılım Geliştirme Uzmanı — Eğitmen

Ervin Aydın

Ervin Aydın

Yazılım Geliştirme Uzmanı — Eğitmen
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünden mezun olduktan sonra ODTÜ’de Master yapmış, Doktora çalışmasına devam etmek için 6 ay University College London’a giderek burada Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) ile ilgili uygulama geliştirmiştir.

ODTÜ Teknokent’te KOSGEB destekli teknoloji firması kurmuş web uygulamaları, e-ticaret siteleri, CBS (GIS) uygulamaları geliştirmiş ve pek çok projeye imza atmıştır.

Daha sonra New York’a giden Ervin Aydın, burada uluslararası firmalarda yazılım uzmanı olarak çalışmıştır.

New York University ‘Mobil Yazılım Sertifika Programı’nı tamamlamış ve profesyonel hayatına ‘Mobil Yazılım Uzmanı’ olarak devam etmiştir.

New York ‘ta 4 yıl yaşadıktan sonra çalışmak üzere Silikon Vadisi’ne geçen Ervin Aydın, burada hem Accenture, Apple, Google gibi firmalara yazılım üretmiştir, hem de pek çok e-ticaret sitesi hayata geçirip yönetimini üstlenmiştir.

Ervin Aydın, Silikon Vadisi’nde 4 yıl yaşadıktan sonra Londra’da çalışmaya başlamıştır. Şu anda kendi kurmuş olduğu Silikon Vadisi (Menlo Park, CA) merkezli Pixelo Mobile (PixeloMobile.com) firmasının Londra ofisinde çalışmaktadır.

Pixelo Mobile, İngiltere ve Amerika’daki müşterileri için native, mobile ve web app ‘ler geliştirir, tecrübesini de Kariyerim.Online aracılığıyla Türkiye’deki öğrencileriyle paylaşır.

Ervin Aydın, Kariyerim.Online uzaktan eğitim portalını, yurtdışında yaşayan Türk uzmanların Türkiye’deki öğrencileriyle tecrübelerini paylaşabilmeleri için 2016 senesinde kurmuştur.