CHRO Summit 2016

İnsan Kaynaklarıyla ilgili düzenlenen tüm organizasyonlara ve etkinliklere büyük bir ilgi duyuyorum. Farkındalık ve fark yaratabilmek adına bu tarz organizasyonların her zaman desteklenerek devam etmesinin iş dünyası için büyük önem taşıdığını düşünüyorum.

Şirketlerin birbirleriyle rekabet içerisinde olduğu bir dönemdeyiz. Sürekli yenilenen ve gelişen iş süreçlerindeki hızlı değişim, şirketleri yenilikçi olmaya zorluyor. Artan rekabet ortamındaki bu hızlı dönüşüme adaptasyon, şirketlerin tüm departmanlarını etkilediği gibi İnsan Kaynaklarını da etkilemekte. İnsan kaynaklarının stratejik yönetiminin daha bir göz önünde olduğu bu dönemde, şirket yönetimindeki önemi de gün geçtikçe artmakta. Bu düşünceyi destekleyen ve CHRO kavramının önemini vurgulamak amacıyla Fortune Türkiye ve DataExpert, Türkiye’nin En Etkin İnsan Kaynakları Liderleri’ni belirliyor!

En etkin 50 İK Yöneticisi, Türkiye’nin önde gelen 1000 şirketinin en üst düzeydeki İnsan Kaynakları Yöneticileri (CHRO) arasından belirlenecek. İlgili araştırma 1 Kasım 2016 tarihinde sonuçlanacak. Sabırsızlıkla beklediğim bu araştırmada güçlü İnsan Kaynakları uygulamalarının olduğunu düşünüyorum doğrusu.

Zirvede danışma kurulu tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda, İnsan kaynağını en etkin biçimde yöneten, kurum öncelikleri doğrultusunda fark yaratan, değer katan, benzersiz insan kaynakları uygulamalarını hayata geçiren En etkin 50 İK Yöneticisi (CHRO) ödüllendirilecek.

Benzersiz insan kaynakları uygulamalarını hayata geçiren bu liderlerin ödül töreni 15 Kasım Salı günü Swissôtel The Bosphorus İstanbul’da, BMI organizasyonunda gerçekleşecek CHRO Summit 2016‘da takdim edilecek. Birçok şirketin üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisinin de konuşmacı olarak yer alacağı zirvede farklı deneyimlere ve değer katan çalışmalara tanıklık edeceğimizi düşünüyorum. İsimlerini ve uygulamalarını merak ettiğim bu araştırmanın sonucunu büyük bir heyecanla bekliyorum.

Bu tarz tatlı bir rekabetin olduğu araştırmaların ve farkındalık yaratan zirvelerin devam etmesi dileğiyle…

CHRO Summit 2016 için daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.chrosummit.com.tr/

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Esra Alp’s story.