Stockholm | Gotland | Sandhamn

Nieukończone regaty dookoła Gotlandii, „Niedźwiedzie mięso” i bezpieczny powrót do Gdyni.

FUJIMO – dziennik osobisty.

Sztokholm 02.07.2017 niedziela godzina 12:20 start w regatach ÅF Offshore Race, jacht FUJIMO z numerem 140, zakwalifikowany do ORCi Class A, załoga 10 osób, kapitan Tomasz Kosobucki.


Ostatnio u znajomego doktora, przypadkiem, wpadła mi w ręce książka do nauczania i podręcznik leczenia przyrodnego i ochrony zdrowia. Przeczytałem kilka przypadłości i zaleceń. Ze śmiechu prawie się popłakałem. Dobrze ze mój znajomy doktor, nie stosuje zaleceń w leczeniu swoich pacjentów z tej książki 😉

F. E. Bilz – Nowe lecznictwo przyrodne, Tom I-II, ok 1930 r.

Poniżej dwa żywioły – woda i ogień.

Topielcy, wygładają blado (oprócz tych, którzy są zeszpeceni przez wylew krwi do mózgu) i mają skórę chłodną, bladą i chropowatą (gęsią skórę) na całem ciele.

Przepis leczenia: Jeżeli na to pozwala powietrze, kładzie się utopionego na…


Czy w dzisiejszych czasach w Polsce, już nie można normalnie kupić kawy? Tylko wszędzie te promocje, karty witaj, żegnaj, „srataj-tataj”, stempelki, naklejki, dzwonki. Kawa ze zniewalającą śmietanką, doskonale pobudzająca, z musem truskawkowym, legendy smaku, klasyka smaku, kawa o smaku czekoladowym i orzechowo-złotym „cremie” złagodzone odrobiną mlecznej pianki ... (!!!).

A do tego ten zestaw pytań, traktujący klienta jak debila – który nie wie czego chce i po co przyszedł.

Mamy technologię, szybkie płatności kartami zbliżeniowymi, telefonami a kupienie tak prostej rzeczy jak kawa wywołuje taką irytację, że zamiast małej czarnej, człowiek ma ochotę „walnąć” sto gram wódki czystej.

Kupowanie kawy…


„Witaj mój synu, witaj w maszynie” *

Najpierw aplikacja Facebook pobierała wasze zdjęcia ze smartfonu, założę się że niewielu o tym wiedziało. Teraz straszą, że te wszystkie zdjęcia usuną, póki nie zainstalujcie aplikacji o nazwie Moments – która ma służyć do organizowania i przeglądania zdjęć. Tak jak Messenger, ma być odpowiednikiem komunikatora, który jest wbudowany w serwis, tak Moments ma być zewnętrznym narzędziem do obsługi galerii zdjęć.

Oficjalny komunikat wystosowany przez sieć społecznościową, brzmi tak:

„Zdjęcia, które zsynchronizowałeś(aś) z Facebookiem ze swojego telefonu, zostaną wkrótce usunięte. Od początku roku były przenoszone do Moments, nowej aplikacji Facebooka. Aplikacja Moments pozwala Ci organizować i prywatnie udostępniać zdjęcia z telefonu…

eYee

I love Sailing, Photography, Music, Gadgets, Technology, Travel, Women, Ardbeg, Movie …

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store