ניקוי ריפודים עשה ואל תעשה

אין דבר מבאס יותר מספה מלוכלכת בכתמים של יין, מיץ או איפור. בגד שמתלכלך או תיק מוכתם, ניתן להכניס למכונת הכביסה, להוסיף אבקה, והוא יוצא נקי כמו חדש. אולם, רהיטים כמו ספות או כיסאות אשר הריפוד שלהם מוכתם, לא ניתן להכניס למכונה, ולכן יש למצוא דרכים אחרות לנקות אותם. במאמר הבא תוכלו למצוא את הדרכים המומלצות לניקוי ריפודים מסוגים שונים, וממה מומלץ להימנע.

ניקוי ריפודים מבד

ניקוי ריפודים מבד מומלץ לבצע באחת מן הדרכים הבאות:

· כתמים של דם או דיו מומלץ לנקות באמצעות מטלית לחה טבולה במי חמצן.

· כתמים מבוססי מים או שמן, משקאות שונים או צרכים של בעלי חיים, יש לנקות באמצעות מטלית לחה עם מים ומעט סבון כלים.

חשוב מאוד להקפיד לא לשפשף את הכתם, אלא רק לטפוח עליו בעדינות, וחשוב אף יותר לייבש את מקום הכתם לאחר הניקוי עם מייבש שיער על מנת למנוע מהנוזלים לחלחל אל תוך הספה, ולגרום לעובש. נוסף על כך אין להבריש עם מברשת ריפודי בד מאחר והמברשת יכולה לגרום לעיוות של הסיבים ולהרס.

ניקוי ריפודי עור

ניקוי ריפודים העשויים מעור צריך להתבצע על בסיס שבועי. מומלץ מאוד להעביר מטלית לחה טבולה במעט מים על גבי הריפודים בצורה עדינה. ניקוי של כתמים על גבי העור יש לבצע רק באמצעות תכשירים מיוחדים המתאימים לניקוי עור. ניתן לערבב בקערה 10% טקסטיל שמפו נוזלים יחד עם 90% מים, ולנגב את הכתם בתערובת זו.

טיפים לניקוי זמש

ניקוי של כתמים מרהיטים העשויים זמש יכול להתבצע בעזרת חומץ פשוט. טבלו חתיכה קטנה של מטלית או צמר גפן בחומץ, ושפשפו את הכתם בעדינות. אל דאגה, הכתם שנוצר יתייבש מעצמו, וגם ריח החומץ ייעלם לאחר מספר שעות.

Like what you read? Give eynicarpet a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.