5 правил з переговорів від американської контррозвідки

Основне правило поведінки контр-розвідки США з агентами доступу і обєктами: викликай довіру, буквально міняючи хімічні процеси в організмі, тобто генерація оксітоцину.
Це робиться у 5 кроків:

1. Зникни як особистість.

Підвісь і заморозь своє “Я”. Тебе не існує, існує лише об’єкт. Дивись на кожне своє слово, на весь контекст і на місце зустрічі очима об’єкта.

2. Hе давай оцінки

Ніколи не давай оцінку нікому і нічому. Ні країні з якою себе ідентифікує об’єкт, ні політикам, що в ній живуть, ні навіть спортивним командам, що за них вболіває об’єкт. Не давай ні негативної ні позитивної оцінки. Поводься як інопланетянин, що йому абсолютно незрозуміло, де тут хороші, а де погані хлопці, — він просто хоче дізнатись про то як воно все функціонує з точки зору об’єкта.

3. Валідація.

Говори про прості речі, що показують цінність об’єкта як людини в твоїх очах. Це може бути питання, чи об’єкту не дме, чи йому не холодно і т. д. Можливо, це буде вербалізоване спостереження, що об’єкту подобається гостра їжа.

4. Знайди спільну мету для cебе і об’єкта.

5. Будь щедрим.

Дай подарунок, дай обіцянку, зроби послугу.

План дій:

А.
Спільна мета. Подумай, як можна зафреймить ситуацію, щоб виявилось, наче у вас є спільна мета. Так, спільна мета є завжди, навіть в ворогуючіх сторон, що вбивають одне одного.
В.
Контекст. Застосовуй контекст. Нема нічого важливішого за контекст: бажання і потреби (це ріжні речі), віра, персональні біхевіористичні дані, демографічні характеристики, страхи. Коли ти виявиш цю інфу, ти створиш контекст. Дуже важливою частиною контексту є інфа про те як об’єкт баче тебе. Коротко: ніколи не ігноруй контекст. Ніколи не сперечайся з контекстом.
С.
Місце. Уважно вибирай місце для зустрічі. Вивчи якомога більше інфи про обєкт, шоб йому було не просто зручно, а ідеально. Продумай кожну фразу, що ти скажеш, продумай подарунок/обіцянку/послугу.
D.
Контакт. Створи контакт: повага, щирість, увага, інтерес, відсутність оцінки — і хорошої і поганої.
Нагадую, твого “Я”, Его, Ід, особистості — не існує, це має зникнути з контексту начисто.