کبا خوشمزه و مجلسی با ترکیب گوشت و مرغ

movahed
movahed
Sep 26, 2018 · 2 min read

مواد لازم کباب قفقازی

راسته گوساله ۴۰۰ گرم

سینه مرغ ۴۰۰ گرم

پیاز ۲ عدد

فلفل دلمه ای ۴ عدد

روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری

ماست نصف لیوان

کره ۵۰ گرم

زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری

نمک و ادویه به میزان کافی

طرز تهیه کباب قفقازی

ابتدا روغن زیتون را به همراه ماست و مقداری فلفل سیاه داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم سپس پیاز ها را به صورت خلالی خرد می کنیم و به کاسه اضافه می کنیم. سپس قطعات گوشت مرغ و گوشت گوساله را به اندازه جوجه کباب برش می زنیم و داخل کاسه می ریزیم.

گوشت ها را با دست با مخلوط ماست به خوبی مخلوط می کنیم تا تمام نقاط گوشت به مخلوط ماست آغشته شود. پس از این کار یک سلفون روی درب کاسه می کشیم و برای اینکه طعم بگیرد داخل یخچال قرار می دهیم.

برای اینکه گوشت به خوبی طعم دار شود حداقل باید چند ساعت درون یخچال بماند. پس از گذشت چند ساعت گوشت را از یخچال خارج می کنیم. برای سیخ کردن گوشت ها یکی در میان گوشت مرغ و گوشت گوساله به سیخ می زنیم و بین هر دو گوشت مقداری فلفل دلمه ای قرار می دهیم.

پس از اینکه تمام گوشت ها را سیخ کردیم و نمک زدیم ، می توانیم گوشت ها را روی ذغال یا کباب پز کباب کنیم.در حین کباب شدن گوشت ، کره آب شده و زعفران را مخلوط می کنیم و با برس روی کباب ها می زنیم تا کباب ها خشک نشوند.

در کنار کباب قفقازی می توانیم چند سیخ گوجه فرنگی هم کباب کنیم. در پایان پس از آماده شدن کباب قفقازی اگر می خواهید با برنج سرو کنید مستقیما روی برنج قرار دهید و سرو کنید.

منبع : طرز تهیه کباب قفقازی

movahed

Written by

movahed

Web Administrator : https://parsiday.com