“Я тобі атвічаю шо з яєць” — інтерв’ю з людиною яка досі шукає себе.

Завжди хотілось взяти інтерв’ю. Також зажди хотілось його дати. Дати хотілось більше ніж взяти напевне. Але хто буде брати інтепрв’ю у людини, яка наразі не є видатною чи цікавою. Хто про тебе знає?

Правильно, ти сам.

Тому я вирішив взяти у себе інтервю і вбити двох зайців однією гарматою.


Привіт Сашко, як твої справи?

І тобі привіт, Сашко. В мене все чудово. Хоча останні декілька тижнів були трошки самотніми, я більше включився в роботу і майже не виходив в люди. Уяви, вже другий тиждень без бокала пива.

Був там, знаю це відчуття. А що за робота?

Я почав працювати в customer support однієї компанії, яка займається продажем і купівлею Біткоїнів. Перша моя робота з нормальною зарплатнею і робочим процесом, від якого не їде дах і не болять ноги після зміни. Сижу дома за ноутбуком, попиваю чайок і працюю.

Звучить чудово. А окрім роботи що робиш? Можливо маєш якісь ідеї чи проекти?

Ідей купа, але вони всі або занадто складні або занадто прості. Ще не навчвися знаходити ту золоту середину. Проекти також є, але про них не хочеться говорити, бо не впевнений в їх реалізації. Поживемо -побачимо, як то кажуть. Точно знаю, що буду викорисовувати свою камеру для документації купи подій.

Я памятаю, що ти колись вчився грати на гітарі. Як з цим успіхи?

З гітарою все погано. Мою крайню гітару вкрали в Одесі літом 2016. Нам з другом не було де заночувати і ми примостились в посадці біля пляжу. Гітару поклав біля себе і ліг спати, але коли прокинувся то її вже хтось поцупив. Після того був дуже демотивований і так досі і не наважився купити собі нову. Інколи виникає бажання, але коли починаю гортати сторінки з оголошеннями поступово підкрадається якась апатія, яка каже що “ти не будеш цим займатися. Облиш. Це не твоє. Тобі не бути музикантом. Тобі просто не дано”. Це також дуже демотивує. Я стараюсь не здаватись цьому і вірити. Але складно…
Зараз маю клавіші і потроху вивчаю ази. Колись в дитинстві, в першому чи другому класі, ходив на уроки гри на фортепіано. В руках ще десь трохи залишилось памяті, але то було так давно, що всеодно треба починати знову.

Тобі досі хочеться стати музикантом?

Знаєш, так. Я дуже багато переосмислював це своє бажання, намагався знайти корінь, звідки то всьо береться. Постійно розчаровувався в цьому, знаходив купу причин, чому музикантом бути погано, читав історії відомих музикантів. Але кожен раз я повертаюсь до того, що коли я довго не беру в руки якись інструмент, то починаю нервуватись і не знаходити собі місця. Якесь внутрішнє бажання постійно робити звук, видавати мелодію.
Мені вже всеодно чи стану я відомим чи ні. Це бажання розчинилось в здоровому глузді і більше мене не турбує. Було б файно, але то не головне. Тепер хочеться просто зрозуміти музику, навчитись її писати. Навчитись писати пісні. Щоб це все звучало і мало під собою грунт а не було простим перебиранням звуків і ідей. І я відчуваю, що то дуже довга дорога. Але мені з тою думкою комфортно. До тридцяти я таки точно запишу з кимось альбом.

Що тебе більш за все заворожує в музиці?

Складно відповісти ось так зразу. Музика — це дуже складне і глибоке явище. Вона повсюди. Звуки, хвилі, вібрації — це все дуже тісно звязано з природою нашого буття. Ось ти, наприклад, чув звук двох чорних дір, які зіткнулися?

Так, чув.

Це ж прекрасно. Хтось взяв частоту коливання простору і перевів її у звуковий спектр. І це повсюди.

Звук зіткнення двох чорних дір

А загалом, музика не раз допомагала знайти мені відповіді на питатння, які мене турбували. Проблеми у відносинах, проблеми сприйняття - оце все, що інколи тягне тебе донизу. Ти думаєш, що такі проблеми тільки у тебе, але послухавши перший альбом Modest Mouse чи третій альбом Brand New розумієш, що все нормально. І часто в тих піснях ти знаходиш внутрішній спокій і розуміння того, що ти не один.
Музика — це одне з найдивовижніших явищ мистецтва. Я б міг говорити про неї годинами, але я думаю, що у нас нема скільки часу [сміється]

Так, насправді часу менше, ніж хотілося би.
Окей, давай тоді несерйозне питання — звідки беруться голуби?

З яєць. Я тобі атвічаю шо з яєць. Я сам бачив. Коли жив у Харкові у нас на балконі любили тусуватись голуби. Ну і само собою всюди гидили. Одного разу я там прибирав і побачив гніздечко в якому були маленькі яєчка.

І що ти з ними зробив?

Яєшню звичайно, їсти хотілось дуже. Жартую, я їх викинув. І так, приношу вибачення всім захисникам тварин, але я мусив то зробити. Вони обсирали наш балкон. До речі після того, як я ті яйці викинув, голубів стало поменше. Напевно почали боятися.

Якщо ти не проти, я спитаю про дівчат.

Оооо, блін, по живому будеш різати [посміхається]. Але давай.

В тебе є дівчина?

Ні, зараз немає.

Чому?

Не можу сказати точно. Напевне тому, що я перебірливий мудило, якому все не те і всьо не так. Десь-колись я побудував образ ідеальної дівчини в себе в голові і тепер він не дає мені можливості дивитися на ситуацію обєктивно. А може все через те, що у свої двадцять один я страх як боюсь довготривалих відосин. І з часом, навіть якщо я уже у відносинах, починає зявлятися страх залишитись у них надовго. І виходячи з моєї логіки, краще зараз бути одному і страждати час від часу ніж бути з кимось. Плюс самотності в тому, що ти розпоряжаєшся сам собою. І в тебе є час на всі речі, які ти хочеш зробити. Ти стаєш краще. А коли є партнер, навколишній світ ніби ставлять на паузу. Це напевне особливості мого сприйняття, але шо маємо то маємо.

Ти не боїшся залишитись одним на все життя?

Боюсь. Але чомусь мені здається, що у мене не вийде залишитись одиноким. В мене сформувалось багато міцних відносин з різними людьми. Деякі з відноснин майже стали ідеальними. Коли ви розумієте одне одного, вам не потрібно налагоджувати все. Ти чекаєш дзвінка від друга, твій друг чекає дзвінка від тебе. І все що залишилось в таких стосунках — це якомога більше часу проводити разом і переживати купу спільних історій і пригод.
Можливо це і є проблемою моїх стосунків з дівчатами. Я хочу, щоб моя дівчина була мені дуже гарним другом, в першу чергу. А вже після цього мають приходити всілякі сумісності в лібідо і інша єресь. А через те, що планка рівня дружніх стосунків в мене піднята дуже високо, я дуже швидко втомлююсь від намагань налагодити відносини з новою людиною і кидаю все на початку. Це дуже категоричний підхід, але інакше я не навчився.

Твоя улюблена поза в сексі?

Уууу, навпене лінивий доггі.

Це як?

Це як звичайний доггі, але дівчина не стоїть на колінах а просто лежить.

Пограємо в гру “Закінчи речення”. “Free you mind…”

“…and yo ass ya follow”

Ей, бармен, мені будь ласка…

…як звжди. Ха-ха. …бокал темного або інколи можу замовити якусь джинуху з тоніком. Ну короче, шось таке шоб брало. Бо пиво вже здає позиції.

Найкращий похмєлос — це…

…літруня апельсинового соку і якісь швидкі вуглоеводи в виді булочки. Або чашка кави і на дві години засісти в туалеті.

Ей малишка…

…не хочеш піти до мене додому і подивитися порнушку на пятидесятидюймовому зеркалі?

Хахах, непогано!

Я це вкрав у когось, але дякую.

Що тобі хотілося б робити, коли станеш старим?

Знаєш, я багато думав про це. Можливо навіть занадто багато. Точно знаю, що хочеться бути крутим старічком, без лисини і без заплившого обличчя. Просто трошки всохнутись. І я собі уявляю як я, такий старий і сухий, живу десь у приватному будинку з яблуневим садом. Я все літо буду збирати яблука і перетирати їх в сік. Робити всілякі штруделі, пироги, всяку таку єресь. Ну і само собою сидр. В підвалі буде стояти купа бутлів з домашнім сидром, який можна необмежено вливати в себе всю зиму і весну.
А ще буду постійно приймати в себе дома своїх друзів, гостей звідусіль. Вони будуть привозити мені всілякі ніштяки з Мексики, Данії і Колумбії. 
Ми будемо сидіти в саду, нюхати кокаїн, жалітись на своїх дружин і життя. А потім під вечір будемо засідати за ноутбуки і всю ніч грати в Майнкрафт і Вєк Імперій. Уявляєш собі 60–70 літніх стариганів, які в кокаїновому куражі рубаються в компютерні ігри?

Не дуже, насправді.

Ну може буде без кокаїну, старість всетаки дасть про себе знати. Але компютерні іграшки точно будуть. І літри сидру.

Яку пораду можеш дати молодим людям?

Я сам молодий, я не знаю… Напевне найголовніше, що треба зрозуміти в житті — це те, що себе треба любити. Особливо це стосується тих людей, які постійно сумніваються в собі. Альо, ви кльові. До сраки, що у вас недостатньо досвіду чи знань, до сраки, що у вас нема грошей, до сраки, що ви запізнюєтесь. Все це до сраки. Світ не такий ідеальний як вам здається. В нього можна дуже довго лажати. Вас за це не почнуть менше любити чи поважати. А з часом вся лажа переросте у щось достойне і насправді якісне.
Головне завжди памятати про те, що всередині вас досі сидить 9 літня дитина, якій хочеться гратись на вулиці і будувати дамби з болота після дощу. Будьте захоплюючими і захопливими.

Дуже дякую тобі за це інтервю, дуже давно насправді хотілось з тобою поспілкуватись.

І тобі дякую.