Annem: Dur mendil alayım yanımıza.
Ben: Anne, komedi filmine gidiyoruz.
Annem: Sadece dramda ağlanmaz. Gülmekten de gözünden yaş gelebilir.
diyince tamam dedim içimden bugün muhteşem olacak.
(=)

Evet bu diyalog Ata Demirer’in son efsanesi ‘Olanlar Oldu’ filmine giderken evrene yayıldı.

Hala yüzümde bir tebessümle bu yazıyı yazıyorum. =)
Ata Demirer sen çok yaşa emi! =D
Ne güldüm! Ne güldük! Saloncak =)

Yöresel müzikler, tabiki espriler, tam dozunda ağızda yuvarlanan küfürler [=)], anadolu insanının saflığı ve içtenliği, farklı kültürlerin birbirlerine kaynaşmışlığının güzelliği muhteşem dozda yansıtılmış.

Yazımın bundan sonrasını filmden bir müzik eşliğinde okumaya ne dersiniz?

O kadar güncel bir film olmuşki esprileri duyunca sizde anlayacaksınız. Esprilerden nasibini almayan kalmamış =) Tv sektörü mü ararsınız, gıda sektörü mü yoksa spor sektörü mü hepsi, hepsi. Tabiki esprileri burada okuyamayacaksınız ama İbrahimoviç’li kısmın favorilerimden biri olduğunu söylemeden edemeyeceğim. ;D Daha fazlası için lütfen filme gidin. N’olur gidin!

Gidin ki; 20 ocak 2017’de vizyona giren ve daha ilk haftasonunda 319.176 seyirci ve 4.060.736 TL hasılat ile Box Office Türkiye’nin zirvesine yerleşen bu filmi doğal yerinde yani sinema salonunda seyredin derim. Seyredinki bu film gibi niceleri gelsin. Bizim ve sinema sektörünün ihtiyacı tam da bu aslında. Maceraya gerek yok. İçimizde olanı samimiyetle yansıtmanın başarısını görüyoruz her seferinde Ata Demirer’in filmlerinde. Klasikleşti benim için Ata Demirer imzası taşıyan filmler. Korkmadan gidilen nadir Türk filmlerinden.Ne param ziyan olur, ne de zamanım eminimdir buna.

Bu filmde aşkı, komediyi, aile bağlarını, klasik Türk annesini ve tabiiki yine Ege kıyılarımızın doğal güzelliklerini ve o güzelliklerin nasıl yaşanması gerektiğini Ata Demirer tarzıyla izleyeceksiniz.
Ata deniz aşığı bir adam. Bunu bilmeyenimiz yoktur.Ama sizcede Ata Demirer denize, tekneye, deniz kıyısı sahil kasabalarına çok yakışmıyor mu?
Baksanıza şu hallerine; nasılda mutlu! =)

Aslında tek yaptığı bu güzellikleri bizlerle paylaşmak. Milyonlar aynı anda oturup kendisiyle sohbet edemeyeceğine göre oda bizlere bu yolla ulaşıyor. Başka projelerde arkadaşlarına eğlence olsun diye yaptığı tiplemeyi (Döndü) bizlere ulaşmak için aracı olarak kullanıyor. Ne iyi ne de güzel yapıyor.


Filmin kadrosu yine bir harika.

Ata Demirer 2 kişiyi canlandırırken harikalar yaratmış. Döndü teyze’nin memnun olmadığı durumlarda gırtlağının devreye girmesiyle çıkardığı sesler çok karakteristik =D
Ba-yıl-dım.

Ben Tuvana Türkay’ı bu film ile tanıdım. Çok temiz yüzlü ve içten bir oyunculuk sergilediğini düşünüyorum. Tabiki yeni projelerden sonra kesin kararımı veriyor olacağım.

Dünya sinemalarında da hep var olan birşeydir eküriler. Üst üste birlikte çekilen filmlerden sonra birini beyazperde de görünce insanın gözü diğer oyuncuyu aramaya başlar. Eyvah Eyvah serilerinden beri Ata Demirer’in ekürisi olduğunu düşündüğüm Salih Kalyon’da kadroda ve tecrübesiyle filme başka bir boyut katmış. İyiki bu kadroya katılmış demek istiyorum.

Ve benim için filmin başlangıç jeneriği sırasında öğrendiğim yine başka bir isim varki o da

çocukluğumun özlenen oyuncusu Toprak Sergen.Bir efsane. Yine farkını yansıtmış. Canlandırdığı karakteri devleştirdiğini düşünüyorum. Farklı olmak için çabalamayan, farklılığıyla doğal olan oyunculardan. Seviliyor.

Adalı Pansiyon No:13 ;D
Döndü teyze uyarıyor; sıcakta salam yemeyin gençler.

Filmin benim için can alıcı olduğunu düşündüğüm sahne incelemelerini DVDsi çıktıktan sonra Filmertesi Youtube Kanalı‘mda izleyebileceksiniz.

Buyrun ‘Olanlar Oldu’nun fragmanına;

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim birşey daha varki; Sinemia sayesinde gün, seans ve lokasyon korkusu olmadan doya doya film seyredebiliyorum. Daha nice #filmertesi nde görüşmek üzere.

#filmertesi nden saatler sonra bile yüzümde büyük bir tebessümle dolaşıyordum.

Teşekkürler Ata Demirer ( instagram , Youtube , Twitter )
Teşekkürer BKM ( instagram , Youtube , Twitter )
Teşekkürler Sinemia ( instagram , Youtube , Twitter )
ve
Teşekkürler sisterım ( instagram , Youtube , Twitter )
ve
Teşekkürler annecim.

Sevgiler
#filmertesi
Instagram
Twitter