Şener Şen’i Görme Hayali

Şener Şen’in çok güzel bir adam olduğuna dair şu hatırayı okuduktan sonra kendi hatıralarım aklıma geldi. Aslında benimkiler Şener Şen’siz Şener Şen hatıraları ama yine paylaşmaya değer olduğunu düşünüyorum.

Şener Şen

Şener Şen’in komedi filmlerini sevmeyelerin sayısı çok azdır. Yavuz Turgul’un yönettiği Eşkıya, Kabadayı, Gönül Yarası gibi filmler ise Şener Şen’e ikinci baharını yaşatmış ve dertli gönüllere adını iyice kazımıştır. Sanırım bendeki Şener Şen sevgisi, abimin de etkisiyle, ilk kez üniversiteye hazırlanırken dışa vurdu. Otomatik okunan optik formlara herkes farklı isimler işaretlerken benim kodladığım isimdi Şener Şen. Deneme sonuçları açıklanınca gidip listedeki Şener Şen’in kaç puan aldığına bakıyordum.

Sonra bir gün Şener Şen’i filmlerde izlediğimiz şehre, İstanbul’a geldim. Eşkıya ile artan sevgim beni Şener Şen’in peşine düşürmedi ama onunla yan yana oturdum, hem de belediye otobüsünde. Yani onun gibi bir şey oldu işte. Anlatayım.

Sene 2007 veya 2008. Bir akşamüstü üniversiteye, Avcılar’a dönüyorum. Ben ayaktayken, koltukta oturan kısa kır saçlı bir adam dikkatimi çekti. Aklımda bir tartışmadır başladı.

— Şener Şen değil mi o?
 + Yok canım, koskoca Şener Şen’in belediye otobüsünde ne işi var. Hem de bu saatte. Hem de Avcılar’a giden otobüste. Öğle vakti Nişantaşı’na giden otobüs olsa hadi neyse.
 — Tamam da Şener Şen bu. Samimi, halka yakın adam. O binmeyecek de kim binecek. Ama emin olmam lazım. Ne yapsam acaba?
 + Yanına otur.
 — Eee?
 + Sesini duyarsan tanırsın.
 — Ne diyeceğim peki? Pardon siz Şener Şen misiniz? diyemem heralde.
 + Yok, saati sorarsın. İlla ki bir şey söyler. Ama önce şu kol saatini gizle.
 — Peki…
 (Biraz bekleyip cesaretimi topladım.)
 + Afedersiniz, saat kaç acaba?
 — Dokuz buçuk.
 … (sessizlik)

Adamın ağzından laf almayı başardım ama yanıt hem çok kısa olmuş hem de bana aradığım ses tonunu vermemişti (sese, özellikle insan sesine karşı hassasiyetim ayrı bir konu). Halbuki aynen Şener Şen’in Eşkıya filmindeki haline benziyordu. Hal böyle olunca Şener Şen’i görme hayalimi de otobüste bırakıp indim. Ama kim bilir, belki bir gün benim de Şener Şen’le veya Şevket Altuğ ile tanışma hayalim gerçek olur. Neden olmasın?

Bonus: Yüreğinize dokunacak Şener Şen replikleri, Vikipedi


Originally published at Fırat Demirel.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.